Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

ТОП-5 світових українських компаній

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бізнес

    Експерти склали рейтинг топ-5 українців, які виїхали за кордон і створили там компанії світового рівня.

    6596_shutterstock_116279218_1.jpg (34.07 Kb)

    Леонард Блаватник

    Найбагатший громадянин Великобританії - корінний одесит Леонард Блаватник. У 1979 році він емігрував до США, де незабаром отримав громадянство і освіту в Колумбійському університеті, а також в Гарвардській школі бізнесу. Спочатку він працював аудитором, пробував себе в логістиці, поки в 1986 року не заснував інвестиційну компанію Access Industries, яка і принесла йому успіх. В кінці 80-х Блаватник разом зі своїм однокурсником Віктором Вексельбергом поставляли в СРСР комп'ютери, а в 1991 році створили інвестиційну компанію "Ренова". Цей актив американський бізнесмен незабаром оцінив нецікавим і продав його. Дуже успішною була угода з акціями ТНК, яка принесла йому майже $2 мільярдів. Також бізнесмен активно інвестував в алюмінієвий бізнес, телекомунікації та медіа. Йому належить нерухомість на суму понад $1 мільярд, серед іншого - на Манхеттені, в Голлівуді, Лондоні, Парижі і на Лазурному березі Франції. Крім того, Блаватник є власником звукозаписної компанії Warner Music, за яку заплатив $3,3 мільярда. У 2015 році Forbes оцінив його статки в $18,5 млрд.

    Блаватник не тільки бізнесмен, але і член вчених рад низки університетів, зокрема Кембриджа і Гарварда. У політиці підтримує республіканців і навіть виділяє пожертвування в їхні фонди в штаті Нью-Йорк. Бізнесмен не любить спілкуватися з журналістами, однак вважає медіа цікавою сферою для інвестицій.

    Михайло Фрідман

    Творець міжнародного консорціуму "Альфа-Груп" Михайло Фрідман народився у Львові. В кінці 80-х з друзями створив перші компанії, які пізніше стали основою промислової групи. У 1991 році був заснований "Альфа-Банк", візитна картка бізнесу Фрідмана. Зараз це міжнародний банк, який веде свою діяльність і в Україні. "Альфа-Банк" входить в десятку найбільших банків за активами і є одним з лідерів за обсягом коштів юридичних осіб в Україні.

    Бізнес Фрідмана диверсифікований. Це фінанси, страхування, рітейл, телекомунікації та енергетика. "Альфа-Груп" в останні роки стала міжнародною структурою, в якій працюють екс-менеджери British Petroleum, Google, Skype й інших світових компаній. В Україні Фрідману і його партнерам, крім "Альфа-Банку Україна", частково належить "Київстар", а також IDS Borjomi Ukraine.

    Також останні п'ять років компанія Фрідмана проводить у Львові міжнародний джазовий фестиваль "Альфа Джаз Фест", на якому виступають найкращі світові виконавці джазу. Послухати музику можна на трьох сценах. В рамках фестивалю премією імені Едді Рознера відзначають музикантів, які прославили цей музичний напрямок. За оцінками Forbes, Фрідман має статки в $14,6 млрд. Сам бізнесмен додає, що для нього бізнес - це драйв і можливість нескінченного розвитку.

    Алекс Ровт

    Американський мільярдер Алекс Ровт також є вихідцем з України, або, як каже він сам, - з Карпат. Народився він в Мукачевому, як Олександр Кисельов, але в юному віці виїхав в Угорщину, де працював у сфері торгівлі. У 1985 році емігрував в Нью-Йорк, змінив прізвище і вирішив розвивати свій бізнес. Головний актив Ровта - компанія IBE Trade Corporation, яка займається виробництвом добрив і їхньою торгівлею. У 2008 році журнал Forbes включив вихідця з України зі статком у $1,57 мільярдів у свій список найбагатших людей планети. На той момент його компанія контролювала десяту частину світового ринку аміаку. В Україні Ровту належали акції "Стиролу" і сєверодонецького "Азоту", поки він не продав їх українському олігархові Дмитру Фірташу.

    Мільярдер продовжує підтримувати зв'язок з рідним Закарпаттям. Зокрема, він допомагав області впоратися з наслідками повені 1998 року, спонсорував відкриття пам'ятників в Ужгороді, в Чинадієво організував фабрику з виготовлення паркету, а також відкрив низку санаторіїв. Алекс Ровт допомагає воїнам АТО, виділяючи кошти на їхнє лікування. Себе Ровт називає консерватором і творчою особистістю. Нещодавно він видав книгу про антисемітизм.

    Макс Левчин

    Корінного киянина Макса Левчина в світі знають як творця найбільшої в світі системи електронних платежів PayPal. У 16 років він переїхав до США в пошуках політичного притулку й осів в Чикаго. Перші проекти успіху бізнесмену не принесли. Всі сили він кинув на створення системи "електронних грошей". Раніше спроби реалізувати подібний проект закінчувалися крахом, але Левчину в 1999 році вдалося створити надійний і захищений сервіс. Далі були інвестиції великих банків в його проект і завоювання ринку. У 2015 році через PayPal пройшли платежі на суму $82 мільярдів. У 2002 році eBay купила PayPal за $1,5 мільярда, а Льовчин за свої 2,3% акцій отримав близько $34 мільйони.

    На виручені від оборудки гроші Левчин заснував стартап Slide зі створення сервісів для соціальних мереж, який в підсумку продав Google за $182 мільйони. На початку 2013 року бізнесмен запустив ще одну платіжну систему - Affirm. Зі своїм майже 100-мільйонним статком Льовчин є одним з найуспішніших і багатих програмістів Кремнієвої долини. Свій успіх він пояснює просто: розробляйте продукт не для себе, а для користувачів, адже їх багато, а ви один.

    Ян Кум

    У лютому 2014 року Facebook заплатила $16 мільярдів за мобільний месенджер WhatsApp. В одну мить Ян Кум, власник 45% акцій компанії, розбагатів на $6,8 млрд. Ян Кум - уродженець Києва, виріс у Фастові. Його сім'я на початку 90-х емігрувала в США. Починав Ян з хакерського угруповання, потім працював в Ernst & Young. У 1997 році робота звела Кума з менеджером Yahoo Брайаном Ектоном, який забрав його до себе в штат, а незабаром став одним і бізнес-партнером.
    iPhone надихнув Кума і Ектона на створення мобільного мессенджера. Вони були обмежені мінімальними вкладеннями і невеликим штатом співробітників. Але WhatsApp швидко сподобався користувачам смартфонів, адже за символічну плату заміняв дорогі СМС-повідомлення. Уже через два роки аудиторія месенджера досягла 200 млн користувачів. І Facebook витратила на розробку Кума третину своїх заощаджень. Після покупки Кум став членом ради директорів Facebook. Сьогодні Forbes оцінює його статки у $7,9 мільярда, хоча п'ять років тому він був готовий закрити свій проект через відсутність коштів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми