Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Бізнес України рухається шляхом минулого століття - експерт

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: бізнес

    В Україні більшість підприємців досі працюють по-старому. Не використовують у своєму бізнесі інтернет і сучасні технології. Тому втрачають величезну кількість потенційних клієнтів. І проблема зовсім не в наявності вільних грошей. В інтернеті існує безліч безкоштовних інструментів і сервісів, які можуть значно підвищити ефективність бізнесу, але підприємці про них просто не знають.

    1059_11004.jpg (520.23 Kb)

    Про це розповів Андрій Стрельцов, засновник проекту "Маркетинг майбутнього".

    Чому підприємцям потрібно вчитися ефективно використовувати можливості інтернету для свого бізнесу?

    - Тому, що це дуже актуально. Молоді люди сьогодні вже не уявляють свого життя без комп'ютера, інтернету. Саме там вони проводять більшу частину свого життя і знаходять всю необхідну інформацію. Зовсім скоро саме ця вікова група стане основним покупцем товарів і послуг у всьому світі. І свої гроші вони теж витрачатимуть саме в інтернеті. Адже це зручно і звично для них.

    Якщо підприємець хоче успішно розвивати свій бізнес не тільки сьогодні, але і через 5-10 років, то вже зараз повинен активно використовувати сучасні технології.

    Багато хто вважає, що досить створити сайт, дати рекламу. І клієнти самі підуть.

    - Цього вже не досить. Тому що інтернет перенасичений однотипними пропозиціями. Тисячі однакових компаній продають десятки тисяч подібних товарів. Практично за однаковими цінами.

    Сьогодні основна перевага України - це дешева робоча сила. Дуже складно вести бізнес в країні, де середня зарплата у людей 100-200$. Що може собі дозволити купити людина з такою зарплатою? Нічого. Інтернет дозволяє отримати доступ до покупців всього світу. І продавати товари, послуги тим людям, у яких є гроші - США, Європа, Китай.

    Робити міжнародний бізнес може навіть житель маленького села. Для цього треба комп'ютер з виходом в інтернет. Ще відділення банку, щоб отримувати гроші, і відділення служби доставки, через яке можна відправляти товари.

    Які помилки найчастіше допускають підприємці?

    - Основна проблема - люди думками досі застрягли в 1990-х. Але світ уже змінився. Колишні способи ведення бізнесу більше не працюють. Дефіциту товарів немає. Є проблема продати.

    Якщо людина хоче заробляти гроші, треба відштовхуватися не від того, що ви вмієте робити. І не від того, що у вас є. А від реальних потреб потенційних покупців. І від того, за що вони готові платити свої кошти.

    Буває, підприємці спочатку ввалюють купу грошей у відкриття бізнесу. Потім сідають і думають: як тепер все це продавати? Проблема більшості підприємців, що вони намагаються продавати продукт, який споживачі просто не хочуть купувати. Можна мотивувати або лаяти своїх менеджерів з продажу, робити суперсайти і вкладати десятки тисяч доларів в рекламу. Але поки ви не зробите такий продукт, який у вас реально захочуть купити - продажів не буде.

    Товари українського виробництва досить представлені в мережі?

    - Наші товари сьогодні за ціною, різноманітності асортименту і навіть за якістю не можуть конкурувати з тими, що зроблені в Азії. Цю битву наші бізнесмени вже програли. І треба мати сміливість це визнати, щоб правильно визначити вектор подальшого руху. Чому так сталося? Причин багато, одна з них - це банальна відсутність у підприємців вільних грошей, щоб винаходити, покращувати і вдосконалювати своє виробництво.

    Також наші бізнесмени не вміють передбачати попит. Наведу такий приклад. Пам'ятаєте олімпіаду в російському Сочі, коли одне з п'яти кілець не відкрилося? Уже наступного ранку в сотнях китайських магазинів вже продавали футболки з таким принтом. Вони зуміли передбачити, що зароджується попит. Природно, заробили на цьому пристойні гроші.

    Я вважаю, що зараз українським підприємцям, якщо вони хочуть заробляти, треба зосередитися на сфері послуг. Також активно продавати через інтернет послуги, які можна надавати віддалено - консультації фахівців, розроблення дизайну, копірайтинг, IT-сфера.

    Зараз більше працює фірм, які не створюють власний продукт. А просто перепродують різні товари: одяг, взуття, електроніку. Але у цих проектів немає майбутнього. Часи, коли можна було робити бізнес на речах, минули.

    Жителі яких регіонів найчастіше замовляють товари он-лайн?

    - Найактивніші інтернет-покупці живуть у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові. Але поступово інтернет проникає в невеликі міста, села. І підприємці повинні активно готуватися до цього вже сьогодні.

    Зараз в Україні можна сказати перехідний період. Старше покоління поступово освоює інтернет. Але, поки що їм ближче традиційніші способи покупок. Для молоді робити покупки в інтернеті і отримувати товар кур'єром цілком звично. На даний момент найправильніший формат ведення бізнесу - це поєднувати як он-лайн, так і традиційний спосіб - магазин, шоурум.

    Які нові професії з'явилися завдяки інтернету?

    - Копірайтери, веб-дизайнери, консультанти он-лайн чатів, оператори контакт-центрів, інтернет-маркетологи, фахівці з просування в соціальних мережах. Далі ця тенденція набиратиме обертів. Основна перевага всіх цих спеціальностей - щоб опинитися на робочому місці треба просто включити комп'ютер і вийти в мережу. Щоб не сталося в країні або в тому місці, де ви живете, ви, працюючи віддалено, ніколи не втратите свою роботу. І де б фізично не перебували, завжди зможете продовжувати заробляти гроші, утримувати себе і сім'ю.

    Така схема роботи дуже вигідна і роботодавцям: не треба орендувати офіс, купувати меблі, комп'ютери, телефони та іншу техніку. Спеціальні програми та сервіси дозволяють ефективно контролювати роботу віддаленого співробітника.

    Наймати співробітників на віддалену роботу вже стало свого роду трендом у компаніях, що працюють у США, Європі. Дуже скоро і наші роботодавці дозріють для подібної моделі бізнесу. Дистанційна робота - це неминуче майбутнє.

    Чи допоможе розпочати власну справу?

    - Інтернет підходить не тільки тим підприємцям, які мріють створити бізнес з мільйонними оборотами типу Amazon або Ebay. Але і тим людям, які хотіли б просто заробляти собі на життя.

    Викладач математики може знайти собі клієнтів через простенький сайт і рекламу в пошукових системах. Давати уроки віддалено через Skype.

    Ще один приклад. Мешканка канадського Ванкувера Венді Цао одного разу вибирала в магазині подарунок для сина на день народження. Не могла знайти нічого оригінального. Тоді їй прийшла в голову ідея зшити іграшку по малюнку сина. Потім вона шила подібні іграшки для свої друзів, знайомих. Через кілька років своє хобі жінка перетворила на бізнес. Сьогодні у неї є сайт. Люди з усього світу надсилають їй малюнки своїх дітей. Вона шиє іграшки і відправляє їх поштою. Хіба вона якийсь серйозний бізнесмен або робить щось надскладне? Ні, Венді робить те, що їй подобається. А інтернет використовує для пошуку клієнтів. Ось і вся бізнес-модель.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми