Україна втратила позиції у міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу через введення обов'язкового податку для фізичних осіб-підприємців з 1 січня 2017 року.
Про це заявив глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.
Як зазначив він, рейтинг простоти ведення бізнесу на папері — одне, однак, в реальності, Україна показала сильний відкат, у зв'язку з ускладненням ведення підприємницької діяльності в країні.
За словами Соболя, тільки далекі від бізнесу люди, які не хочуть прораховувати наслідки від нововведень на економіку країни, могли прийняти закон, що зобов'язує підприємців платити податок навіть у разі відсутності прибутку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд ЄС підіграв Україні на зло "Газпрому"
"Бізнес відреагує на таке нововведення лише масовими закриттям або виведенням діяльності в тінь", - переконаний експерт.
При цьому він додав, що в ідеалі мета нового зобов'язання – відсіяти непрацюючі одиниці, щоб надалі уряд почав впроваджувати програми підтримки малого та середнього бізнесу. Однак, як вважає Соболь, надій на те, що це спрацює дуже мало.
Нагадаємо, з 1 січня 2017 року друга і третя категорії фізичних осіб-підприємців зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок, навіть якщо працюють без прибутку.