Заборона реклами ліків спровокує зростання фальсифікату.
Заборона реклами лікарських засобів, яка передбачена в тексті коаліційної угоди, спровокує появлення неякісних та підроблених препаратів на ринку.
Також можливо збільшення неконтрольованого прийому медичних препаратів та самолікування, що буде мати негативні наслідки.
Про це йдеться в листі глави Федерації роботодавців медійної галузі України Ганни Безлюдної, адресованому президенту, прем'єр-міністру, голові Верховної Ради України та лідерам політичних сил, які братимуть участь у формуванні коаліції.
"Зараз реклама ліків стимулює виробників медпрепаратів дотримуватися високих стандартів при виробництві лікарських засобів і турбуватися про збереження своєї репутації. Обмеження реклами лікарських засобів, навпаки, створять передумови для збільшення впливу альтернативних непублічних джерел інформації про ліки для споживачів і, таким чином, призведе до зростання неконтрольованого споживання лікарських засобів, самолікування, зростання частки неякісних препаратів на ринку і посилення недобросовісної конкуренції на ринку лікарських засобів в Україні та непрозорого ціноутворення", - говорять експерти.
Федерація роботодавців медійної галузі також наполягає на виключенні пункту про заборону реклами ліків з тексту коаліційної угоди. Це зумовлено тим, що 15-40% доходів ЗМІ складають кошти від реклами лікарських засобів.
"Позбавлення ЗМІ такої значної частини надходжень в умовах істотного падіння ділової активності та рекламного ринку України неможливо компенсувати ні за яких обставин. Це призведе до суттєвих скорочень співробітників, зникнення великої кількості ЗМІ, зниження можливостей вітчизняних медіа створювати якісний продукт і конкурувати з іноземними ЗМІ", - вважають в Федерації роботодавців медійної галузі.