Як зазначив на сьогоднішньому засіданні голова уряду, в бюджет-2020 закладаються видатки на медицину у розмірі 113, 3 млрд грн. Гончарук окремо наголосив на тому, що в пріорітеті буде екстрена допомога.
"У наступному році ми як пріоритет звернемо увагу на екстрену допомогу. Система зараз неефективна. Статистика, яку ми бачимо - лякає. Ми цю ситуацію переламаємо, передбачили для цього необхідні ресурси. Ми запланували ресурси на придбання карет швидкої і на відділення екстреної допомоги. Ми плануємо закупити або передати в лікарні 470 карет швидкої і мінімум 25 відділень по одній в кожній області ", - підкреслив голова уряду.
На екстрену допомогу буде виділено 1, 9 млрд грн., зокрема 900 млн грн на карети швидкої. Раніше повідомлялося, що передбачено видатки в обсязі 922,6 млн грн на продовження розвитку системи екстреної медичної допомоги в усіх регіонах, зокрема на придбання спеціалізованого санітарного транспорту.
Видатки на охорону здоров’я на 2020 рік визначені з урахуванням продовження реалізації реформи фінансування системи охорони здоров’я. На реалізацію програми медичних гарантій враховані видатки в обсязі 72,1 млрд грн
Комунальні заклади охорони здоров'я мають долучитися до програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року. У зв'язку з цим враховано збереження до 1 квітня 2020 року надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 14,6 млрд гривень.
З метою підтримки комунальних закладів в системі охорони здоров’я, які не надають медичних послуг за програмою медичних гарантій, передбачено з 1 квітня 2020 року нову субвенцію на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я в обсязі 1,5 млрд гривень.
Для централізованого забезпечення хворих дороговартісними лікарськими засобами та медичними виробами з лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, онкології, серцево-судинних захворювань, рідкісних орфанних захворювань, забезпечення заходів імунопрофілактики населення тощо враховано 6,6 млрд гривень.
На лікування громадян України за кордоном передбачено 689,9 млн гривень.
Також передбачено видатки в обсязі 80,8 млн грн на завершення у 2020 році заходів щодо 100 % покриття території країни мережею реперфузійних центрів з метою покращення якості надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання.