Нові стандарти сертифікації GMP в Україні ввели заборону на 14% усіх медпрепаратів.
Під заборону потрапили навіть деякі ліки таких відомих виробників, як: як Berlin-Chemie, Sanofi-Aventis, Pfizer і Novartis.
З 15 лютого понад 1,3 тис. з 9,4 тис. зареєстрованих в країні ліків закордонного виробництва опинилися під забороною. Це сталося після введення Україною норм GMP - міжнародних вимог до виробництва медпрепаратів. Стандарти GMP існують в світі більше 40 років і використовуються більш ніж в 100 країнах.
Для вітчизняних фармацевтичних компаній ці вимоги стали обов'язковими з 2010 року. А для імпортерів ці норми почали діяти взагалі тільки з 15 лютого - в силу вступило постанову Кабінету міністрів від 8 серпня 2012 року. Тепер їм потрібно отримувати окремий сертифікат в Україні або підтверджений міжнародний сертифікат.
З моменту прийняття документа імпортери подали всього 1,45 тис. заявок на підтвердження або видачу GMP-сертифіката (станом на 22 лютого). З них по 130 заявками було отримано відмову, по 66 - зауваження, 137 все ще в розгляді.
Таким чином, в Україну більше не ввозяться такі популярні препарати, як Фестал (засіб для поліпшення травлення), Бронхомед (відхаркувальну), Долорен (від болю в суглобах) і Аква Маріс (від нежиті).
Загалом, ці препарати мають українські аналоги, і вони досить якісні. Тому українці, що їх потребують, практично нічого не втрачають, - переконані в Держслужбі лікарських засобів.
Додати коментар