У світі назріває ера стрибка золота, вважають експерти.
Золото може стати одним з найпривабливіших інструментів не тільки для заощаджень, а й для інвестування при реалізації глобальних ризиків і нової економічної рецесії.
Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.
На думку експерта, в перспективі 3-5 років ціна дорогоцінного металу може досягти $1700-1900 за тройську унцію, що на 30-45% вище поточних рівнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Золотовалютні резерви Україні продовжують "зникати"
"Для українців покупка золота може стати захистом від девальваційних ризиків, так як дохід буде становити не тільки різницю у вартості золота на світових ринках, а й в різницю вартості гривні відносно долара США. Однак, необхідно також враховувати різницю в ціні купівлі та продажу золота в Україні, яка може досягати 20%. Тому привабливою буде покупка з орієнтиром більше двох років", – прогнозує Шевчишин.
Після досягнення пікових рівнів $1370 за тройську унцію в першій декаді липня ціна золота відкотилася вниз до позначки $1310 за тройську унцію. Золото виглядало трохи перекупленим, і деякі інвестори почали продавати метал, перемикаючись на більш динамічні ринки акцій і облігацій.
Після Brexit ринки заклали багато негативу в свої очікування. На цей момент побоювання кілька вщухли, оскільки процес виходу Великобританії зі складу ЄС займе багато часу, і центробанки готові вжити необхідних заходів. Очікується, що найближчим часом свої ставки знизять Резервні банки Австралії та Нової Зеландії. На аналогічні заходи змушений піти і Банк Англії вже в серпні.
Однак ризики не зникли. Тому попит на дорогоцінний метал починає відновлюватися, тим більше що на ринку все ще зберігається дефіцит і, з огляду на прогнози щодо скорочення видобутку на 5%, тенденція може продовжитися, що буде підштовхувати ціни на метал вгору, вважає експерт.