Незважаючи на те, що багато гравців ринку Форекс віддають перевагу саме «твердим активам», на зразок пари «золото\срібло», для середньостатистичного інвестора таке співвідношення частіше стає темною стороною ринку, з якою він навіть не хоче розбиратися. Але потрібно знати, що в парі «золото/срібло» є величезний потенціал та велика кількість стратегій для роботи з ними. Тому, потрібно розібратися більш детально з даними інструментами.
Співвідношення золота до срібла являє собою величину унцій срібла, яка буде потрібно для того, щоб придбати одну унцію золота. Але якщо на словах таке співвідношення не викликає труднощів в розумінні, то процес отримання вигоди у торгівлі може викликати певні труднощі, особливо у новачків.
Як працює співвідношення вічних цінностей
Якщо уявити, що золото торгується за ціною 400$ за унцію, а срібло за 8$, то співвідношення золота до срібла буде дорівнює 50. В наш час — це співвідношення не є константою і постійно змінюється в залежності від попиту і пропозиції на ринку forex france. Зауважимо лише, що в різні часи співвідношення також змінювалося і встановлювалося урядом конкретної країни.
Перша згадка в історії з приводу співвідношення золота до срібла датується 323 роком до нашої ери, коли за одну унцію золота доводилося віддавати 12,5 унцій срібла. У розквіті Римської імперії коефіцієнт дещо зменшився і досяг 12. В кінці дев'ятнадцятого століття співвідношення дорогоцінних металів було 15. У 1980 році почалося стрімке зростання золота до срібла. На той рік співвідношення дорівнювало 17, а через одинадцять років досягло 100. До 2007 року співвідношення зменшилося вдвічі і склало 51.
Незважаючи на те, що в наші дні на ринку Форекс торгівля вічними цінностями відносно синхронна, все ж виникають ситуації, при яких з'являються «екстремальні» зміни. Саме в такі моменти трейдери і ловлять свій «зоряний час», заробляючи на різниці курсових значень.
Як вести торгівлю на співвідношенні золота до срібла
Спочатку торгівлю металами віддавали перевагу прихильники «твердих активів». Для них пріоритет полягав не в нарощуванні прибутку в доларовому еквіваленті, а в накопиченні як можна більшої кількості металу.
Суть торгівлі металами полягає в грамотному виявленні екстремальних точок. Так, наприклад, якщо припустити, що співвідношення досягло значення 100, трейдер може продати на платформі metatrader 4 francais одну унцію золота за сто унцій срібла. Після цього йому доведеться дочекатися, поки ціна знизиться до мінімальної позначки, наприклад, до 50. У результаті подібної маніпуляцією ми змогли досягти профіту в 50% в металевому еквіваленті. Дотримуючись цих принципів, трейдер зможе накопичувати метал на своєму рахунку, але при цьому грошова його вартість взагалі не розглядається, що також слід брати до уваги.
Торгівля металами, звичайно, не має тієї прибутковісті, якою можуть похвалитися деякі волатильні валюти. Але саме цей фінансовий інструмент розглядається трейдерами, стурбованими дефляцією, девальвацією і військовими конфліктами. Історично було доведено, що золото і срібло зберігають свою цінність, незважаючи на будь-які непередбачені обставини, що загрожують цінності національних валют.
Складності торгівлі металами
Основна проблема в торгівлі дорогоцінними металами полягає в грамотному визначенні «екстремальних значень металу». Якщо співвідношення срібла до золота досягло 100, можна припустити, що це черговий екстремум. Але якщо дану межу вдалося подолати і співвідношення досягло 120-150, перед нами новий історичний максимум, який вже ставить трейдера в невигідне становище. Якщо раптом ви вирішите піти з цієї позначки назад до золота, ваші металеві активи скоротяться. У такій ситуації трейдеру варто почекати, поки співвідношення золота до срібла скоротиться до прийнятного значення. Але, як і в будь-якій іншій області ринку Форекс, ніяких гарантій ніхто не може дати.
Тому, якщо ви маєте намір скористатися золотом і сріблом для успішної торгівлі на ринку, регулярно контролюйте будь-які зміни у вартості металів, як в середньостроковому, так і в короткостроковому періоді. Тільки так ви зможете визначити та спрогнозувати «екстремум». Далі залишиться лише грамотно розпорядитися своїм рахунком і заробити на спекулятивному ефекті.