Нерухомість, у якій ніхто не проживає, можуть використати для розселення українців зі статусом внутрішнього переміщених осіб (ВПО). Для цього проведуть всеукраїнську інвентаризацію нерухомості.
Про це в ефірі національного телемарафону заявила народна депутатка Олена Шуляк ("Слуга народу"). Вона зазначила, що під інвентаризацію потрапить нерухомість різної форми власності.
"Буде проводитись всеукраїнська інвентаризація всього нерухомого майна, яке належить і до державної форми власності, і до комунальної форми власності, і – за згодою власників – до приватної форми власності. Для того щоб зрозуміти, в яких житлових спорудах – будинках, готелях, гуртожитках – може бути додаткове розміщення для наших внутрішньо переміщених осіб", – пояснила депутатка.
Для зручності переселенців Міністерство цифрової трансформації розробить велику інтерактивну карту доступного житла, яка буде взаємодіяти з іншими реєстрами. Вона буде доступною в Дії.
"Можна буде зайти і подивитись, в якій громаді знаходиться таке житло, в якій воно власності, який його технічний стан, подивитись фотографії, щоб оцінити цей технічний стан … Вони зможуть звертатися до даних, які занесені до цієї бази, і вносити інформацію, що саме в такому населеному пункті, в такому будинку чи гуртожитку вони хотіли б жити. А вже органи місцевого самоврядування будуть вести відповідну черговість і відповідну комунікацію із ВПО", – додала Шуляк.
Якщо житло виявиться в непридатному стані і потребуватиме ремонту, місцева влада зможе звертатись по допомогу до міжнародних донорів та залучати міста-побратими. Таке рішення має зрушити з місця питання розселення ВПО, а також задовольнити громади і міжнародних партнерів. За даними Шуляк, загалом кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить майже 5 мільйонів, але неофіційно їх може бути ще більше.