Київ традиційно залишається найдорожчим містом для оренди квартири.
У червні ринок нерухомості продемонстрував змішані тенденції. Попит на первинне житло знизився майже у всіх регіонах, вторинне продовжує дорожчати, а ринок оренди стабільно зростає з суттєвими регіональними відмінностями. Про це йдеться в дослідженні DIM.RIA.
Первинний ринок
Зазначається, що ціни на первинному ринку в більшості регіонів демонструють стабільність. Ціни впродовж місяця коливались в межах кількох відсотків. Київ утримує лідерство за вартістю квадратного метра - 1 407 доларів за квадратний метр. Найдешевші новобудови у прифронтових регіонах: Запорізькій та Сумській областях.
При цьому інтерес до новобудов знизився майже в усіх регіонах. Найбільше падіння зафіксовано у Чернігівській (-29%), Житомирській (-27%) та Волинській (-25%) областях. Значне зростання попиту з достатньою вибіркою даних для аналізу спостерігається тільки в Закарпатській області (+19%).
Вторинний ринок
Найбільше зростання кількості оголошень про продаж вторинного житла у червні спостерігалось у Сумській та Чернігівській областях, а також у Києві. У західних регіонах країни впродовж місяця зафіксовано падіння пропозиції.
За даними маркетплейсу, впродовж червня вартість вторинного житла продовжує зростати майже по всій України. Херсонська область демонструє найшвидше зростання цін (+8%), хоча залишається найдешевшою.
При цьому найдорожче житло у столиці. Тут вартість однокімнатної квартири в Києві сягає 93,3 тис. доларів. У розрізі районів - Печерський залишається найдорожчим (понад 140 тис. дол.), а Деснянський - найдоступнішим (50 тис. дол.).
Значний спалах попиту на вторинну нерухомість зафіксовано у Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях.
Ринок оренди
"У червні ринок оренди продовжує демонструвати значні відмінності між західними, центральними та прифронтовими регіонами. Найбільше нових оголошень з'явилось у Сумській (+79%) та Чернігівській (+60%) областях. Однак за кількісними показниками ці регіони мають одні з найнижчих пропозицій на ринку. Натомість у Запорізькій та Волинській областях у червні кількість пропозицій зменшилась на 22%. У Києві падіння склало 3% у порівнянні з травнем", - йдеться в дослідженні.
Зазначається, що Київ традиційно залишається найдорожчим містом для оренди. У столиці середня вартість оренди в червні склала 18,4 тис. грн. У розрізі однокімнатних квартир тривалий час найдорожчим районом був Печерський, однак у червні лідером став Шевченківський район із середньою вартістю в 23,3 тис. грн. Найдешевшим залишається Деснянський район - 10,2 тис. грн.
У більшості регіонів України ціни на оренду коливаються у межах кількох відсотків. Винятками є Полтавська, Запорізька, Миколаївська (зростання на 7%), Кіровоградська (-27%), Закарпатська (-8%) області.
Згідно даних аналітичного центру, у червні користувачі ще більш активно шукали нерухомість в оренду. Зацікавленість спостерігається абсолютно у всіх областях України. Співвідношення кількості оголошень про оренду та кількості відгуків на них у червні в Києві становить 1:7, а от у більшості областей ці показники відрізняються у рази: найвищий дисбаланс у Черкаській - 1:52.