Нерухомість та інше майно, що перебуває у спільному володінні, може продаватися без дозволу співвласників з невеликими частками.
Так постановив Верховний суд, розглядаючи справу №6-68цс14.
"У ньому говориться, що один з найбільших власників майна, в даному випадку, приватного будинку, може без згоди іншої особи - володіє меншою часткою в цій нерухомості - його продати. Це не означає, що останній нічого не отримає з цієї продажу - йому дістанеться сума пропорційна його частці, проте важливий сам факт угоди: нерухомість може бути продана без згоди співвласника, якщо продаж, на думку суду, не завдає всім сторонам "істотної шкоди". Яку саме частку майна - який відсоток - тепер слід вважати значною і незначною, теж не ясно. Це повністю передано на розсуд судів, тобто з'явилася нова корупційна лазівка", - пояснив "Вістям" старший партнер адвокатської компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українське житло падає в ціні
"Це суб'єктивний фактор. Суди приймають рішення виходячи з оцінки доказів за своїм внутрішнім переконанням, що повинне ґрунтуватися на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому вивченні наявних у справі доказів. Власник починає піддаватися ризику суб'єктивної оцінки матеріалів справи з боку суду, що може спричинити за собою позбавлення права власності", - прокоментував "Вістям" ситуацію керуючий партнер юрфірми "Можаєв і Партнери" Михайло Можаєв.