Нерухомість та земля, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Податок на житло: всі нюанси

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: податок на нерухомість, податки, нерухомість

    З 1 січня 2015 року в Україні введено оподаткування нежитлової нерухомості.

    3526_podneruch2.jpg (29.84 Kb)

    Народні депутати вирішили оподаткувати житлову і нежитлову нерухомість.

    Алгоритм обчислення суми податку виглядає так: ставка податку за 1 кв. м загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати у рік, або приблизно 24,36 грн.

    Для сімей, що не можуть сплачувати цей податок, передбачені пільги.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кияни почали купувати житло за межами міста

    Під оподаткування потрапляють квартири більш як 60 кв. м. та будинки - понад 120 кв. м.

    Якщо у власника помешкання є декілька типів об'єктів житлової нерухомості, то оподаткування розпочинаєтьяся від сумарної кількості у 180 кв. м.

    Свою лепту можуть внести місцеві ради, які отримали право збільшувати межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування, а також визначати пільги для фізичних осіб залежно від рівня доходів і майнового стану.

    Оподатковуватися не будуть дитячі будинки сімейного типу, житлова нерухомість непридатна для проживання та житло дітей-сиріт, дітей-інвалідів.

    Не є об'єктом оподаткування нежитлова нерухомість, яка використовується суб'єктами господарювання малого і середнього бізнесу, які здійснюють свою діяльність в малих архітектурних формах (МАФ) і на ринках; будівлі промисловості, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, а також об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх НІХ підприємств.

    Оподаткування здійснюватимуть податкові органи за місцем реєстрації власника нерухомості.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми