З 1 січня 2015 року в Україні введено оподаткування нежитлової нерухомості.
Народні депутати вирішили оподаткувати житлову і нежитлову нерухомість.
Алгоритм обчислення суми податку виглядає так: ставка податку за 1 кв. м загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати у рік, або приблизно 24,36 грн.
Для сімей, що не можуть сплачувати цей податок, передбачені пільги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кияни почали купувати житло за межами міста
Під оподаткування потрапляють квартири більш як 60 кв. м. та будинки - понад 120 кв. м.
Якщо у власника помешкання є декілька типів об'єктів житлової нерухомості, то оподаткування розпочинаєтьяся від сумарної кількості у 180 кв. м.
Свою лепту можуть внести місцеві ради, які отримали право збільшувати межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування, а також визначати пільги для фізичних осіб залежно від рівня доходів і майнового стану.
Оподатковуватися не будуть дитячі будинки сімейного типу, житлова нерухомість непридатна для проживання та житло дітей-сиріт, дітей-інвалідів.
Не є об'єктом оподаткування нежитлова нерухомість, яка використовується суб'єктами господарювання малого і середнього бізнесу, які здійснюють свою діяльність в малих архітектурних формах (МАФ) і на ринках; будівлі промисловості, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, а також об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх НІХ підприємств.
Оподаткування здійснюватимуть податкові органи за місцем реєстрації власника нерухомості.