Крім столиці, серед іноземних покупців житла популярні також Краків, Вроцлав, Познань, Лодзь, Ґданськ і Щецін.
Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ Польщі, українці наздоганяють німців у статистиці закупівлі житла у Польщі. Експерти кажуть, - якщо тенденція збережеться і в поточному році, то вже у 2016 році українці опиняться на першому місці серед іноземців, що придбали у країні над Віслою квартири. 2014-го року українці, – йдеться про фізичні особи, – купили на 30% помешкань більше, ніж попереднього року. Компанія Home Broker підрахувала, - якщо тенденція утримається, то українці куплятимуть більше квартир ніж німці, які завжди у Польщі були найактивнішими інвесторами. Адже, німці набули для себе 18% квартир, українці – більше 14% (позаминулого року 11,5 відсотків). А ще ж десять років тому вони придбали польського житла серед іноземців менше, ніж 5%. Тож, сьогодні, після німців і українців, на подальших позиціях – британці, французи, італійці, білоруси та росіяни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий податок на нерухомість – неприємність для всіх власників
Посередник з питань обслуговування громадян України у варшавському агентстві нерухомості LloydProperties Мар’яна Крупа погодилася поділитися своїм досвідом роботи з українськими покупцями. Зокрема про ментальну різницю між поляками та українцями – покупцями нерухомості, про стереотип, що житло у Польщі купують здебільшого саме заробітчани, які вже роками працюють у Польщі, тощо.
Крім Варшави, серед іноземних покупців житла популярні також Краків, Вроцлав, Познань, Лодзь, Ґданськ і Щецін.
Мар’яна Крупа каже, що посилення чи послаблення активності українських покупців на польському ринку житла залежить від подій на Сході України – якщо війна на Донбасі закінчиться, то й кількість українських покупців може зменшитися.