Поправки, внесені в Податковий кодекс урядом України в 2014 році, принесли з собою багато нового. У новому деклараційному періоді, відлік якого починається з 1 липня, багатьом українцям доведеться вперше сплатити податок на належне їм нерухоме майно. Причому сума платежу в цей раз буде визначатися аж ніяк не київськими чиновниками.
Хто встановлює ставки?
До реформи розмір податкових ставок на нерухомість і перелік пільг затверджувався центральним урядом. З 2016 року всі надходження, отримані в ході деклараційної кампанії, будуть перераховуватися до місцевого бюджету. Право вирішувати, як будуть розраховуватися суми внесків, також передана громаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Київ бере на себе лише визначення мінімальних і максимальних меж. Так, згідно з новим Податковим кодексом, ставка податку на житлову нерухомість не може перевищувати 2% від МРОТ за 1 м2. Для нежитлового приміщення максимум дорівнюватиме 1% від МРОТ за 1 м2.
Найменша пільгову житлову площу для міських квартир — 60 м2, для приватних будинків і котеджів— 120 м2. Якщо громадянин володіє нерухомістю декількох типів, доведеться платити внески за сумарну площу, що перевищує 180 м2.