Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Найбільші афери на ринку нерухомості за роки незалежності України

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    За 25 років в Україні збудовано понад 70 млн кв. м. житла. Рекордним був 2012 рік – 10,75 млн кв. м. Найбільше - у Києві. А також Одеській, Харківській, Львівській та Київській областях.

    6079_photo.jpg (79.21 Kb)

    Поряд із великими будівельними концернами із доброю репутацією працюють і аферисти. Приваблюють потенційних покупців нерухомості низькими цінами.

    У лютому 2009 року створено Всеукраїнську громадську організацію "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам". На її сайті публікуються списки недобросовісних забудовників і координуються дії постраждалих від будівельних афер.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ринок нерухомості почало штормити

    Три найбільші будівельні афери за роки незалежності.

    1. "Укогруп"

    Від оборудок цієї будівельної піраміди постраждало 12 тис. осіб.

    Керівник корпорації Анатолій Войцеховський у 2007 році за кілька тисяч гривень поставив будівельний паркан на земельній ділянці біля залізничного вокзалу у Києві. Власнику пообіцяв квартири у новобудові. Придбав жилетки, каски і найняв кількох осіб прибирати територію. Знайшлися інвестори. Так виник перший будинок – житловий комплекс "Елегант". Далі були ЖК "Мозаїка", "Белла Віста", "Совські ставки", "Затишний", "Східна брама", "Науковий", "Нова хвиля", "Сосновий бор", "Флагман", "Стародарницький", "Тихорецький", "MegaCity", "Перлина Троєщини". Квартири у них перепродували двічі тричі, або продавали в неіснуючій секції. Люди залишалися без житла.

    15 липня 2016 року Генпрокуратура затримала Войцеховського. Звинувачують у несплаті податків на 12,5 млн грн та створенні злочинного угрупування, яке захопило 40 земельних ділянок. Покривав фірму заступник генпрокурора.
    Припускають, що сума привласнених забудовником коштів перевищує 2 млрд грн.

    2. "Еліта-Центр"

    Постраждало понад 1,7 тис. чоловік. Серед інвесторів було декілька високопосадовців та відомих особистостей столиці.

    Протягом 2004-2005 років люди укладали договори з "Еліта-Центр" про пайову участь у зведенні будинків у різних районах Києва. Вартість квадратного метра житла становила від 3025 грн. У інших забудовників "квадрат" коштував 5-7 тис. грн. Обіцяли здати житло протягом року. Насправді будівництва не вели. Шахраї продавали житло в неіснуючих будинках. Так зібрали близько 400 млн грн.

    У 2007 році у Швейцарії затримали Олександра Волконського – справжнє прізвище Шахов. Його вважають організатором будівельної афери. Через рік його передали в Україну і почали судити за привласнення коштів громадян. У квітні 2016 року змінили запобіжний захід із тримання під вартою на заставу в розмірі понад 384 млн грн із носінням електронного браслету. В липні 2016 року він зник. Припускають - виїхав до Росії.

    3. "Альянс"

    За 5 років керівництво корпорації привласнило 500 млн грн, які мали піти на зведення 7 будинків соціального житла, частково профінансованого міськрадою. Впродовж 2009-2011 років компанія нічого не будувала, але продала 135 квартир на суму близько 33 млн. грн.

    Інвесторам пропонують заселятися в квартири в інших домах. Вони відмовляються, коли дізнаються, що житло під заставою. Пікетують міську раду. Влада виділила фінансову допомогу. У 2015 році два 16-поверхові довгобуди здали в експлуатацію.
    Від діяльності корпорації на будівельному ринку постраждало біля 2 тис. осіб.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми