Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

На новобудовах почалися масові спекуляції

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    У наших громадян вже виробився своєрідний рефлекс – валютна лихоманка підштовхує їх до інвестицій у нерухомість.

    4799_gostinki_1_2_jpg_pagespeed_ce_zxkfnxk0g6.jpg (41.69 Kb)

    Квадратні метри знову стали “валютою”.

    Вже зараз можна говорити про зростання частки інвестиційних угод, кажуть експерти.

    “Основна причина – девальвація національної валюти. Люди поспішають вкласти гривню. Частка таких угод сильно відрізняється по об’єктах, але в цілому – чим дешевший квадрат в ЖК, тим більше інвестиційних продажів”, – повідомила UBR.ua директор City Development Solutions Ярослава Чапко. У деяких новобудовах, як зазначають експерти, кожна друга угода в серпні укладалася з метою збереження коштів.

    “Порівняно з серединою літа, частка інвестиційних угод зросла вдвічі. На наших об’єктах вона досягла 40-50%”, – розповів керівник відділу продажів будівельної компанії Geos Андрій Савчук. На його думку, спрацювали два фактори. Перший – негативний – стрибок долара, а другий – позитивний – кінець відпускного сезону. “Люди відпочили, помандрували, отримали емоційний сплеск. Повернувшись, беруться вирішення житлових проблем. Ми завжди спостерігаємо ривок в кінці серпня – на початку вересня. Зараз додатковим поштовхом, що прискорив прийняття рішень, стали валютні коливання”, – пояснив Савчук.

    В “Укрбуді” теж підтвердили зростання подібних операцій. “На об’єктах бізнес-класу їх частка нижча, дорогі квартири люди частіше вибирають для себе. А на об’єктах економ- і комфорткласу складно простежити закономірність. Буває, і стоять поруч, і технологія одна, і стадія готовності, але в одному проекті більше купують для себе, в іншому – під здачу в оренду”, – розповіла начальник відділу продажів української державної будівельної компанії “Укрбуд” Оксана Голобородько. Експерт зазначає, що з вересня ціни на нове житло неминуче почнуть зростати, і це теж рухає продажі. “Дно пройдено. Літній сезон акцій завершений. А падіння гривні підстьобне зростання цін восени”, – пояснила Голобородько.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці "підсіли" на свинину з Німеччини та Польщі

    Здати або перепродати

    Начальник департаменту продажів “Комфорт-тауну” Денис Морозов розповів, що у “спокійні” часи частка інвестиційних операцій в їхньому комплексі була на рівні 20%, але зараз по деяких позиціях досягла 50%. “Це стосується нового запропонованого нами формату смарт-квартир. Купують не тільки собі чи дітям, але і під здачу в оренду, часом по дві-три квартири беруть. Зараз орендувати однокімнатну в нашому комплексі недешево – від 10 тис. грн./місяць. Але це квартири від 39 квадратів. Новий міні-формат, 21-22 квадрати, буде виставлений орієнтовно від 6 тис. грн. на місяць, тобто за середньокиївською ставкою”, – припустив Морозов. Прибутковість такої інвестиції експерти оцінюють в 11% річних. Щоб пришвидшити початок експлуатації смарт-квартир в КАН готові робити ремонти, прораховують кошторис, але поки не готові назвати вартість робіт.

    Експерти сподіваються, що квартира з ремонтом або хоча б у форматі “білий куб” стане загальною практикою вже в найближчі роки. Ремонт та часткове меблювання активно пропонує Інтергалбуд, причому вартість таких робіт досить щадна, від 300 грн./кв. м. І таким сервісом з типовими проектами користується близько 40% клієнтів Інтергалбуду. В Укрбуді теж пропонують ремонти, проте в кожному випадку працюють індивідуально з замовником. “Дизайн-проект плюс ремонт обходиться від $140/ кв. м”,- пояснила Оксана Голобородько. У Geos пропонують деякі елементи ремонту. “Враховуючи побажання покупця, робимо електричну розводку по квартирі, встановлюємо частину сантехніки. Але найкраще, як і раніше, працює ціновий інструмент. Фіксація залишку в гривнях за умови 70% оплати – ось наш хіт”,- говорить Андрій Савчук.

    Однак таке зростання інвестиційних угод деякі експерти вважають нездоровою тенденцією. “Так, кількість транзакцій в цілому зросла в порівнянні з аналогічним періодом минулого року майже на 20%. Але хто купує? Крім традиційних клієнтів, тих, хто покращує свої житлові умови, виділилася категорія “з диким гривневими кешем”. Це ті, хто за останні два роки на тлі падіння економічного добробуту суспільства примудрився-таки заробити. І вони поспішають конвертувати ці гроші в квадратні метри”, – вважає віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

    На його думку, “портфельні інвестори”, ті, хто купує часом десятки квартир на одному об’єкті, звичайно, рятують забудовників, однак ускладнюють експлуатацію будинку після його здачі. “Припустимо, третину, а то й половину квартир викуплено “інвесторами”, будинок зданий, а вони їх перепродують або не поспішаючи ремонтують ще кілька років. В результаті люди живуть або поруч з порожніми квартирами і платять за їх опалення, або в стадії тривалого ремонту. Та й взагалі такої категорії покупців в такому значному обсязі бути не повинно! Люди повинні купувати квартиру для себе, або інвестувати в дохідні будинки”, – вважає Гусельников.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми