Нерухомість та земля, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Втратити квартиру через борги стало простіше

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, нерухомість, борги

    Українські банки втратили право в судовому порядку визнавати права власності на предмет іпотеки або отримувати в суді право продавати іпотеку від свого імені. Однак відняти у боржника квартиру стало простіше: для цього більше не потрібно йти в суд.

    7223_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Розглядаючи справу №6-1243цс16, Верховний суд постановив, що досить звернутися до реєстратора і зареєструвати право власності за собою або відразу продати від свого імені, якщо це передбачено в договорі іпотеки.

    “ВСУ вказав, що законодавцем визначено три способи звернення стягнення на предмет іпотеки: судовий – на підставі рішення суду та два позасудових способи. На підставі виконавчого напису нотаріуса та згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя.

    Таким чином, суди не вправі задовольняти вимоги кредиторів про визнання за ними права власності на предмет іпотеки або ж давати право від свого імені його реалізовувати”, – пояснив старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

    Нова постанова Верховного суду не на жарт схвилювало юридичну спільноту. Правознавці запевняють, що рішення суперечить чинному законодавству і порушує права позичальників.

    “Дана правова позиція, на мій погляд, обмежує право на захист і суперечить як Конституції, так і ст. 16 Цивільного кодексу. Аналіз практики застосування статті 16 ЦК України говорить про те, що способи захисту порушеного права необмежені, і їх різноманітність існує саме тому, що судова система покликана захищати порушене право”, – зазначила юрист юридичної фірми “Астерс” Вольга Шейко.

    “Зазначене рішення ВСУ йде врозріз практиці суду касаційної інстанції і деяких рішень самого Верховного Суду України. Зокрема, в постанові ВСУ від 30 березня 2016 року підкреслено, що передача іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки є позасудовим способом врегулювання питання про звернення стягнення на предмет іпотеки і суд не наділений повноваженнями вирішувати зазначене питання у такий спосіб “, – підкреслив юрист ЮК FCLEX Михайло Луцький.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці змінили смаки на ринку нерухомості

    “У першу чергу рішення вигідне кредитору, оскільки, незважаючи на всі допущені судами порушення норм матеріального права, які перш за все стосуються способів захисту порушених прав, його домагання були задоволені. Плюс для банків ще і в тому, що, маючи рішення суду про визнання за собою права власності на предмет іпотеки і знаючи, що воно прийняте з порушеннями норм права, таке рішення все одно можна залишити в силі, посилаючись на постанову Верховного Суду України”, – розповів адвокат ЮФ Gentls Олександр Рубля.

    Людям натомість стане набагато важче захистити права на своє житло, і у них залишиться мало вибору: або знайти гроші на погашення боргу, або полюбовно домовитися з банком. Оскаржити процедурні моменти, які давали можливість відтягувати терміни виплат, буде набагато складніше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми