Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Як добре заробляти на оренді житла

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: оренда, нерухомість

    Новобуд окупається довше за стару "гостинку", але при цьому не втрачає у вартості.

    7715_630_360_1467359772-76.jpg (47.89 Kb)

    Абсолютна більшість пропозицій на ринку оренди квартир – в будинках старої споруди. Та й попит переважно орієнтований саме на них: зняти таку квартиру, зазвичай, обходиться дешевше, ніж просторі апартаменти в тільки що зведеному будинку. Але смаки і потреби у людей різні, і вистачає тих, хто готовий переплачувати за можливість жити в сучасній квартирі. Як, втім, і тих, хто намагається вибудувати свій маленький або не дуже бізнес на здаванні в оренду саме нового житла.

    "ДОХІДНИЙ" БІЗНЕС ЗАБУДОВНИКІВ
    Зараз багато новобудови вводять в експлуатацію напівпорожніми. Начебто логіка залізна: побудував будинок, не можеш продати в ньому всі квартири – здавай їх в оренду! Адже це такий-сякий, але потік доходу, не зайвий в тій складній економічній ситуації, в якій опинилися наші забудовники. Але таку практику не назвеш поширеною. Воно і зрозуміло: будувати будинки – це один бізнес, а здавати в оренду – зовсім інший. Тут потрібні в штаті співробітників інші люди, з іншими знаннями і навичками. Але, тим не менш, позитивні приклади вже є. Наприклад, в селищі, яке долучилося до столичної Окружної, зараз здається в оренду будинок на чотири під'їзди. У першому здані майже всі квартири, в справу активно пішов другий. Як розповів менеджер Євген, який займається здачею цих квартир, це вже четвертий будинок, побудований для оренди, з яким він має справу. Перші були поменше – на один, два і три під'їзди, і всі здалися дуже вдало. "Зараз цей приклад на Софіївській Борщагівці наслідували вже багато хто", – каже Євген.
    Ті, хто добре знайомий, що являє собою типове українське житло "від забудовника" – з голими стінами і цементною підлогою, – будуть приємно здивовані тим, в якому вигляді пропонуються ці квартири. Мало того, що з повним ремонтом (кахель і ламінат), так ще й пральна машина, холодильник, двоспальне ліжко, кухонні меблі. Біля будинку – чудова інфраструктура: дитячі та спортивні майданчики, парковка з відеоспостереженням. До Окружної дороги – 1 км, до метро – 10-15 хв. на маршрутці. І при цьому за однокімнатну квартиру площею 37,8 кв. м просять 6500 на місяць плюс "комуналка" – яка, до речі, може бути менше за звичайну за рахунок автономного опалення та підігріву води.

    В УПРАВЛІННЯ. "Наш забудовник практикує принцип "дохідних будинків". Тобто людина, яка купила квартиру в нашому комплексі, може здати її в управління нашій керуючій компанії, – розповідає директор агентства "Євроманія" Яна Марченко. – Керуюча компанія займається пошуком орендарів і обслуговуванням квартир. При цьому власник отримує гарантований дохід від здачі в оренду. Чистий річний дохід після виплати витрат на утримання і податків становить близько 5-8% річних від вартості цих апартаментів. Відсоткова ставка зафіксована в договорі, який укладається строком на рік". В описаній схемі є один нюанс: йдеться не про українського забудовника. Таку "дохідну квартиру" ви можете купити, в даному випадку, в Болгарії. Але взагалі ця практика широко поширена в усьому світі. "Прибуткові будинки – бізнес, дуже популярний в Європі. Наприклад, у Франції орендне житло становить 40% усього житлового фонду, в США – 45%. В Україні, на жаль, на сьогодні таких пропозицій немає", – каже Яна Марченко. Якщо вже бути зовсім точними, то кілька таких сміливих забудовників в Києві знайшлося: відповідні будинки були побудувати минулого року, але поки що будівництво затяглося.

    ПРИВАТНИКИ. Тож найпоширеніший спосіб вилучення "орендних" грошей з новобудов – це коли людина купує квартиру на перспективу, вкладаючи вільні гроші, і здає її постояльцям самостійно. "На сьогодні в нашому комплексі близько 15% покупців купують квартири з метою їх подальшої здачі в оренду, оскільки комплекс розташований в центрі наукового життя Києва, поруч з найбільшими вузами столиці – КПІ, КНЕУ, НАУ, – розповідає начальник відділу маркетингу Urban Development Group Ганна Котковець. – Здебільшого це квартири невеликого метражу, за бажанням замовника можуть бути з ремонтом". Як каже заступник комерційного директора компанії "Інтергал-Буд" Ганна Лаєвська: "Квартири з ремонтом користуються високим попитом, особливо у тих, хто купує їх для здачі в оренду".

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: https://businessua.com/banki/32314groisman-hoche-priemno-zdivuvati-biznes.html

    Багато хто купує квартири в нових будинках, щоб здавати їх в оренду

    ЗА РЕМОНТ

    Коли купуєш квартиру для здачі в оренду, важливо звертати увагу на дві речі: час, за який вдасться окупити витрати, і вартість житла в майбутньому. "Якщо ставити завдання окупити вкладення якомога швидше – краще купувати стареньку гостинку мінімального метражу, – говорить директор ріелторської компанії "Золоті ворота" Олексій Холмецький. – Для новобудови ціна оренди, звичайно, побільше. Але і сама вона коштує дорожче – за рахунок більшої площі і вартості обробки. Тому вона окупатиметься довше. З іншого боку, старий будинок занепадає, і ціна самої гостинки з часом падатиме. Чого не скажеш про квартиру в новобудові".

    Крім того, дорожчу квартиру і здати непросто. Коли не надто багатий наймач вибирає між "одиницями" на околиці міста за 5,5-6 тис. грн в старому будинку і за 75-10 тис. грн в новобудові, гаманець швидше за все перекричить прагнення до комфорту. Ближче до центру ціни на квартири в нових будинках стають ще веселішими: ті ж "одинички" пропонують і по 20-25 тис. грн, і навіть дорожче.

    "Здати в довгострокову оренду за такою ціною, щоб це було вигідно, складніше. Прибутковий бізнес зазвичай будується на подобовій оренді, – говорить Олексій Холмецький. – Викуповують квартири в центрі, де їх здати подобово не викликає особливих проблем".

    З іншого боку, все більшого поширення набуває практика, коли господарі новопридбаних квартир здають їх "безкоштовно" – за те, що наймач зробить в ній ремонт (плюс оплата комунальних послуг). "Для власника квартири таке рішення дійсно цікаво, якщо в плани входило здавати квартиру в довгострокову оренду, – говорить маркетолог-аналітик групи компаній "Фундамент" Євген Смирнов. – Інвестор позбавляється від метушні з ремонтом і при цьому не задіює в ремонт свої кошти. В середньому ціновому сегменті ця схема набирає обертів".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми