Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

В новобудовах почали "накидувати зайві" квадратні метри покупцям

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: новобудови, нерухомість

    За найпопулярнішою схемою майбутнім мешканцям будинку видають апартаменти з "зайвими" квадратними метрами.

    7127_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Забудовники в Україні все частіше вносять до договорів з покупцями квартир додаткові пункти, згідно з якими останні зобов'язані доплачувати гроші, крім тих, що вже внесли за житло.

    Як розповів аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький, найпоширенішою схемою є відверте вимагання грошей за "зайві" квадратні метри. Скажімо, покупець платить на етапі підписання договору за 80 кв. м, а коли житло вже готове, то йому наміряють на 5-10 квадратів більше і просять за них доплатити.

    "Тільки в Києві з зайвими метрами кожна друга квартира. Але подібні випадки відбуваються по всій країні", – додав Костецький.

    Але на ділі квартира далеко не завжди реально стає настільки більше, як заявляє забудовник. А доплатити часом доводиться кругленьку суму.
    Наприклад, як розповів юрист-консультант з нерухомості Іван Кудояр, його клієнт заплатив за 84,8 кв. м, але після вимірів забудовника, квартира стала більше на 3,9 кв. м і дорожче на 84 тис. грн. І, згідно з договором, заплатити суму, якої не потрібно було протягом 10 днів. Але покупець вирішив перевірити забудовника на чесність. Оскільки доступ до квартири був тільки у представника забудовника, того довелося підкупити і отримати доступ до житла. При цьому майбутній власник разом з сертифікованим техніком БТІ представилися дизайнерами, щоб не злякати "наглядача" за квартирами.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль просить Київ захистити російські банки

    "Завдання інженера була – назвати дійсний метраж. Дані нового техпаспорта нас здивували: площа житла дійсно збільшилася, але всього на 1,2 квадратного метра. Наступного дня, з отриманими даними ми були вже у начальника відділу продажів з пропозицією провести ще один контрольний замір квартири. Через кілька днів забудовник погодився на оплату лише цих 1,2 квадрата", – розповів Кудояр.

    За словами експертів, заявлений забудовником метраж квартири може відрізнятися від реального на 5-10%. Ситуація ускладнюється ще й тим, що покупців далеко не завжди пускають до квартири звірити цифри самостійно.

    "Багато покупців змушені погоджуватися оплатити різницю, повіривши забудовнику на слово. Зазвичай, в панельних будинках остаточний метраж не сильно відрізняється від заявленого раніше. Найчастіше цим грішать монолітно-каркасні споруди. Як правило, похибка за договором допускається від 0,1 до 1 кв м. За все, що більше, доводиться доплачувати покупцеві", – говорить Костецький.
    Але і це не всі виверти, на які йдуть будівельники житла. Багато прописують в договорах пункти, які зобов'язують клієнта оплачувати комісію за переуступку прав на квартиру, нотаріальне завірення документів та інші допуслуги, які не входять до суми, вже витраченої на квартиру.

    "У заміських житлових комплексах, наприклад, іноді просять окремо сплатити установку котла, хоча за планом він там і так передбачений спочатку. Проблема в тому, що договори в більшості своїй покликані захистити тільки права забудовників, так і прописуються там пункти, які явно порушують права споживачів і є просто-напросто напівлегальними Наприклад, можуть попросити підписати додаткові договори з компаніями посередниками, які за фактом є фірмами-прокладками", – зазначив Кудояр.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане
Микрокредитование в Казахстане постоянно развивается. Увеличивается количество заемщиков, которые хотят пользоваться услугами МФО, также растет количе...
Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит
Покупка автомобиля — это значимое событие, которое требует серьезных финансовых вложений. Для многих людей приобретение транспортного средства з...
Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми