Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Експерти прогнозують обвал цін на нерухомість

  • Джерело: fakty.ictv.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    За прогнозами експертів, ціни на житлову нерухомість до кінця року знизяться до 20%. Більш того, через відсутність купівельної спроможності українців, в країні може зрости кількість недобудов.

    9196_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    Мільйони квадратних метрів
    За даними консалтингової компанії М Consulting Group, в 2016 році в Україні було здано в експлуатацію близько 10 млн кв. м нерухомості. З них на столицю припало 12%, а на Київську область – 21% всіх новобудов.

    На думку експертів, в 2017 році в експлуатацію буде здано в середньому така ж кількість житла. Київ і його периферія залишаються абсолютними лідерами в Україні з будівництва і продажу житлової нерухомості. На сьогодні в столиці і області забудовники пропонують купити житло в більш, ніж 600 новобудовах. Кількість житла, що будується в Києві залишається на рівні 2012 року.

    На другому і третьому місці, за кількістю будівництва житла в країні знаходяться Львів і Одеса – 201 і 151 новобудов, відповідно.

    А от найменше житла будується в Запоріжжі, Сумах та Чернігові. Там на сьогодні всього 15, 13 і 7 новобудов, відповідно.

    Ціни в новобудовах Києва
    Згідно зі статистичними даними сайту ЛУН.ua, середня ціна на житлову нерухомість (на первинному ринку) залишається практично на рівні минулого року.

    Так, якщо в травні 2016 року середня ціна за квадратний метр житлової нерухомості становила 22 600 гривень, то в травні 2017 середня ціна становить 22 500 гривень за “квадрат”.

    Мінімальна ціна на житло в Києві також залишається на рівні минулого року – 14 900 гривень. Невеликий спад був у грудні 2016 року і в лютому 2017 року – 14 500. Однак до травня, ціна знову стабілізувалася на рівні 15 000 гривень за квадратний метр. При цьому, ціна на житло в Києві кардинально різниться в залежності від класу нерухомості і району майбутнього проживання.

    Найнижча ціна в новобудовах Деснянського району Києва – 15 000 гривень. Трохи вища вартість в Дарницькому, Святошинському та Оболонському районах – від 17 600, 18 500 і 19 400 гривень за “квадрат”, відповідно.

    Найвищі ціни в Подільському, Шевченківському та Печерському районах столиці – від 27 000, 32 600 і 47 500 гривень.

    Варто відзначити, що в столиці існують новобудови, які, за даними КМДА, зводяться з порушеннями містобудівних норм. На сьогодні, в Києві продається житло в 60 незаконно зведених новобудовах, які мають проблеми з введенням їх в експлуатацію. Найбільша кількість проблемних новобудов в Шевченківському районі столиці – 14.

    Економ-пропозиції
    Найбільшим попитом користуються квартири економ-класу і так звані смарт-квартири. Про це свідчать дані аналізу компанії з пошуку нерухомості Address.ua.

    Маловмісткі та недорогі квартири, це не тільки бюджетний варіант при покупці житлової нерухомості, але й один з найбільш економних варіантів для її подальшого утримання. Адже зі зростанням тарифів на комунальні послуги, дозволити собі повнометражку може далеко не кожен українець.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд погіршив прогноз зростання економіки

    Водночас окремі забудовники радять обережно ставитися до тих, хто пропонує невиправдано низькі ціни за такі бажані квадратні метри житла.

    – Варто побоюватися нових проектів, які виходять на ринок за дуже привабливими і низькими цінами, – говорить Денис Морозов, керівник департаменту продажів KAN Development. – Адже собівартість будівництва, за рахунок підвищення цін на матеріали, збільшилася, тому купівля занадто дешевих квартир дуже ризикована і небезпечна справа. Бо збудоване житло може не відповідати технічним нормам.

    Тобто, якщо мінімальна ціна на квартиру в певному районі Києва складає 15 тисяч гривень, а забудовник пропонує купити її за 11-12 тисяч гривень, то слід задуматися про те, чи варто довіряти такому продацю.

    За його словами, 90% компаній-забудовників на сьогодні залежні від інвестування їхніх об’єктів новими покупцями.

    Для того, щоб вижити в нинішніх реаліях, коли на ринку пропозиція значно перевищує попит, вони будуть змушені знижувати вартість квадратного метра за рахунок зниження якості будівництва або працювати собі в збиток, тому що без грошей покупця вони не зможуть продовжити і завершити будівництво.

    Невтішні прогнози
    З 2014 року в Україні спостерігається зниження вартості нерухомості. Аналітики M Consulting Group прогнозують, що в 2017 році ціни на нерухомість, як на житлову, так і комерційну, продовжать плавне падіння. Адже купівельна спроможність українців залишається на вкрай низькому рівні. В середньому ціни знизяться на 10-20%.

    У компанії відзначають, що показник попиту на житлову нерухомість поки що тримається завдяки не бідним переселенцям з Донбасу і Криму. Також в минулі роки посприяли ринку нерухомості і клієнти банків, які забрали свої депозити і вклали їх в купівлю житла. Однак, запаси заощаджень українців не безмежні. Сьогодні забудовники пропонують покупцям різні знижки та акції при купівлі житла і максимально знижують ціни. Але людей, готових інвестувати в нерухомість стає все менше.

    – На сьогодні, в Україні спостерігається нездорова конкуренція серед забудовників, – пояснює Денис Морозов. – Більшість компаній сьогодні конкурують вартістю, а це свідчить про те, що існує велика загроза невиконання своїх зобов’язань.

    До речі, зараз в столиці трохи більше 100 недобудов. Але якщо тенденція до зниження цін і купівельної спроможності утримуватиметься, то, ймовірно, що кількість проблемних забудов зросте.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане Мифы и правда про микрокредитование в Казахстане
Микрокредитование в Казахстане постоянно развивается. Увеличивается количество заемщиков, которые хотят пользоваться услугами МФО, также растет количе...
Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит Плюсы и минусы покупки автомобилей в кредит
Покупка автомобиля — это значимое событие, которое требует серьезных финансовых вложений. Для многих людей приобретение транспортного средства з...
Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми