Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Українці можуть отримати і приватизувати державну землю безплатно

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: земля, приватизація

    Тих, хто приватизував вільні ділянки в країні, вже 17 мільйонів осіб.

    8699_120930.jpg (60.62 Kb)

    Право отримати земельний наділ даром, згідно із законом, мають всі громадяни України, але не всі про це знають. Безкоштовно можна приватизувати п'ять ділянок, причому в будь-якій області.

    На десяти сотках землі поблизу Обухова Ігор Оваденко господарює вже рік. Приватизувати ділянку взявся ще в 2014-му, як у учасника АТО у нього було першочергове право, але паперова тяганина розтяглася на 3 роки. Незважаючи на це, Ігор згодом планує взяти більше землі.

    "Є земля в Херсонській області, я знайшов в першій лінії на морі. І на Прикарпатті я знайшов землю", – розповідає Ігор.
    Тих, хто вже приватизував землю, в Україні більше 17 млн. Це право надає Земельний кодекс. В одні руки дають не більше двох гектарів.

    Вільну ділянку можна знайти на сайті Госгеокадастру. Потрібно вибрати район і знайти вільну землю. Після потрібно роздрукувати карту і разом з іншими документами здати в місцеві органи самоврядування. Наприклад, якщо ділянка в селі – в сільраду.

    Крім того до пакету документів додається заява, де вказано розмір ділянки і цільове призначення землі. Розглянути його повинні протягом місяця.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна продовжує переговори з МВФ - Гройсман

    "Якщо протягом місяця громадянин не отримав від органу ні дозволу, ні заперечень, то він має право замовити розробку документації за принципом мовчазної згоди", – пояснює директор департаменту землеустрою, використання і охорони земель Олександр Краснолуцький.

    Далі слід замовити у землевпорядника проект щодо відведення землі, зареєструвати її і отримати свідоцтво про право власності. Правда, безкоштовні не всі послуги.

    "Ця процедура може зайняти від шести місяців до двох років. Може коштувати близько 3-5 тисяч гривень – послуги землевпорядників, послуги людей, які будуть займатися цим питанням", – зазначає земельну експерт Дмитро Лівч.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми