Якщо взяти і перестати сперечатися з тими жителями сільської місцевості, які були виховані в дусі комунізму, соціалізму ще в СРСР, то хотілося б запитати, що буде після них, що залишиться їхнім онукам, правнукам, більшість з яких виїхали вчитися, а потім і жити , працювати в містах. Продавши цю землю, вони могли б почати власний малий бізнес, а можна і не продавати, а, скажімо, взяти під неї кредит в Земельному банку. Можна господарювати на своєму паї, купивши техніку під заставу землі.
Про це у своєму блозі пише український блогер Павло Правий.
За його словами, багато хто може сказати, що вони довіряють тим політикам, які борються за простих людей, виступаю проти ринку землі. Взяти, наприклад, Юлію Тимошенко. Саме вона однією з перших на цього тижня заявив, що кістьми ляже, а скасування мораторію не допустить. Таке завзяття «леді Ю» легко пояснюється. «Юлія Володимирівна, говорите, з олігархами бореться? Ви серйозно? А мені чомусь здається, що - навпаки. Тільки Тимошенко вміє, склавши ручки, і закотивши очі, переконати вас в тому, що чорне - це біле», - написав блогер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не 4100: Гройсман назвав реальну "мінімалку" на 2018 рік
Він зазначає, що найприкріше буде, якщо все-таки коли-небудь, прогнозувати вже не можна, коли саме, цей самий мораторій скасують, але виявиться, що все те, що орендувалося, вже давно скуплено, тільки за копійки, шляхом заповітів власника паїв . Адже ні для кого не секрет, що зараз один пай коштує від сили 40-50 тисяч гривень, який власник просто переписує заповітом на того чи іншого агробаронів. А, якби був ринок землі, то цей пай стояв би в десятки разів дорожче. На сьогодні в світі крім України тільки ще в 5 країн немає вільного ринку землі. Це Північна Корея, Куба, Венесуела, Такжікістан і Конго.