Жителі України, які отримали спадщину від родичів другого ступеня споріднення, звільняються від сплати податку та подання декларації про факт отримання спадщини в 2017 році.
Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб УКРІНФОРМ Павло Дроняк.
Слід зазначити, що до другого ступеня споріднення відносяться рідні брати і сестри, бабусі і дідусі (батьки батька і матері), а також онуки. У зв'язку з тим, що податок не стягується, не потрібно проводити оцінку успадкованого майна.
Нагадаємо, що за нульовою ставкою також обкладається спадок від родичів першого ступеня, тобто подружжя, батьків і дітей, в тому числі, усиновлених.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ закликав підвищити ціни на газ для України
Павло Дроняк підкреслив, що передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб: нульова, 5% і 18%. При цьому, якщо громадянин успадковує майно від резидента (крім, першого та другого ступеня споріднення), то платить 5-відсотковий податок. При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб в розмірі 18%.
Також спадкоємці зобов'язані сплатити і військовий збір, який становить 1,5 відсотка від вартості успадкованого майна. Виняток становлять лише особи, які отримали доходи, що оподатковуються за нульовою ставкою.