Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Забудовники манять українців дешевими квартирами

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: нерухомість, квартири

    В Україні продовжує зростати собівартість будівництва. Через стрибок курсу долара, подорожчання будматеріалів і збільшення зарплатного фонду. Водночас деякі забудовники заманюють покупців дешевими квартирами. Пропонують за квадратний метр заплатити 10, а не як інші - 12 тис. грн.

    9862_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

    "Щоб здешевити собівартість будівництва, забудовники часто замінюють будматеріали більш дешевими аналогами. Так, для утеплення використовують не мінеральну вату, як передбачено за технологією, а пінопласт. Тоді будівля стає не тільки більш холодною, а й небезпечною. Під час пожежі пінопласт дуже швидко горить", - каже урбаніст Григорій Мельничук.

    Будівельники експериментують з матеріалом для зведення стін.

    "Найбільшою популярністю користуються керамічні або газобетонні блоки. Якщо ціна газоблоків варіюється від 1260 до 1300 гривень за кубометр. То керамоблоки коштують дорожче - в середньому 1750 гривень за кубометр. Щоправда вони виготовлені з натурального матеріалу, який на 100% стійкий до спалаху, має низьке водопоглинання і хорошу паропроникність", - говорить директор з розвитку компанії Novbud В'ячеслав Павлов.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПФ перерахував пенсії військовим

    Він наголосив, що забудовники часто економлять на гідроізоляції. Результатом чого може бути затікання покрівель і цокольних поверхів. Крім того, енергоефективність будинку залежить від кількості камер у віконному профілі, кількості склопакетів, якості фурнітури. Якщо необхідних норм не буде дотримано, українцям доведеться переплачувати за газ взимку.

    Інший поширений спосіб заощадити - по-максимуму зменшити житловий простір.

    "Наприклад, часто збільшують кількість квартир на сходовому майданчику. Особливо, в будинках економ-класу. Є випадки, коли на одному поверсі розміщують по 10 квартир. Метражі самих апартаментів при цьому не змінюються, але планування складається так, щоб економити місце", - каже глава агентства "Евро-рейтинг" Григорій Перерва.

    Часто у будинку з великою кількістю квартир будують лише один ліфт. У години пік мешканцям доводиться вистоювати чергу до нього.

    "До 15-20% економії на об'єкті дає інфраструктура. Так, у деяких новобудовах немає не просто підземного паркінгу, а достатньої кількості паркомісць. Парковки нерідко облаштовують біля дитячих майданчиків. Тоді двір перетворюється в проїжджу частину", - пояснює Григорій Мельничук.

    Для будівництва школи в середньому потрібно від 1 га землі, дитячого садка на 150-200 місць - близько 0,5 га. При цьому територія в 1 га дозволяє звести 25-поверховий будинок на 350-400 квартир. Це приблизно відповідає 25 тис. кв м житлової площі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми