Ріелтор розповіла, що потрібно робити, щоб не стати жертвою квартирних аферистів.
Заплатив за оренду квартири – і отримав ключ, який не підходить до дверей. Так українців обманюють при здачі житла. Журналісти розбиралися, як не стати жертвою шахраїв.
Вікторія Самініна планувала відсвяткувати Новий рік з друзями на знімній квартирі. Дівчина каже, що за три доби компанія заплатила дві тисячі гривень, але потрапити в приміщення в новорічну ніч так і не вдалося.
"Ми побачили, що ключ не підходить. Подзвонили [орендодавцю], але він не брав трубку. Потім ми з'ясували, що договір підписаний неправильно і нічого довести не можна. Відповідно, ми відсвяткували вдома кожен у себе", – розповідає Вікторія.
Досвідчений ріелтор Юлія Смирнова каже, що це – одна з найпопулярніших схем шахрайства з орендованим житлом. Зазвичай ключі від неіснуючої квартири можуть продати не одному десятку наївних клієнтів. Фахівець радить – перш ніж віддавати гроші, подивитися на квартиру, техпаспорт житла і паспорт власника. До того ж не слід спокушатися занадто дешевими варіантами.
"Якщо ми говоримо про однокімнатні квартири в спальному районі, наприклад, то цінова політика нижче 300 гривень – привід задуматися. Тому що в принципі таких цін практично немає", – говорить Смирнова.
Це, за її словами, середньоарифметична ціна по областям України. Також ріелтор додає, що обов'язково слід підписувати договір оренди і спеціальний акт технічного стану майна.
"Перелік того, що є [в квартирі], в якому стані .... Принаймні, [потрібно] відкрити і перевірити на працездатність всі шафки, дверцята і все інше", – радить Смирнова.
Такий документ, за словами ріелтора, застрахує вас від несподіваних претензій з боку власника квартири.
Нагадаємо, також шахраї оголосили "полювання" на українців, які торгують в інтернеті. Своїх жертв аферисти залишають без грошей і без товару.