Чекати на значне подорожчання оренди не варто, впевнена член правління Інституту нацполітики, експерт у сфері нерухомості Марина Багрова. Мовляв, ціни ближче до вересня, як і в минулі роки, справді підвищаться, але зростання буде незначним і у кращому разі покриє просідання мертвого сезону весна-літо.
З таким же твердженням погоджується і столичний ріелтор Максим Бабуряк. Він також спостерігає: попит млявий; в сегменті комфортного житла квартири простоюють, а в бюджетному, де традиційно величезний попит, черги на перегляди значно скоротилися.
"Багато хто зараз у новобудовах купили собі квартири і здають. Бюджетний сегмент трохи звузився. Якщо ви здаєте бабусину квартиру, шансів небагато. Нормальний орендар вже не погоджується селитися туди, де на стінах килими і дивани пам'ятають Брежнєва", — розповідає Бабуряк.
Суворіші вимоги, вважає Багрова, можна пояснити падінням попиту у великих містах. Коли знайти квартиру легше, є можливість вибрати. В середньому квартиру можна орендувати за 7-8 тис. (бюджетний сегмент) і за 10-14 тис. у сегменті "комфорт".
За даними adress.ua, найдорожчий район для оренди житла за підсумками січня традиційно виявився Печерськ. Тут середня ціна досягла $ 756 (20 тис. грн). Тоді як у Деснянському районі житло можна орендувати лише за $243 (6,5 тис).
"З підвищенням тарифів на комунальні послуги, може зрости фінансове навантаження на орендаря. У переважній більшості випадків, орендодавець перекладає всю комуналку на орендаря, у зв'язку з чим останнім часом з'явилася нова тенденція — орендар починає вимагати від орендодавця або оформлення субсидії, або солідарної участі в оплаті опалення (50 на 50). Але це поки в рідкісних випадках", — пояснив експерт ринку Анатолій Топал.
Максим Бабуряк впевнений: до серпня ціни на житло не мінятимуть. Потім можливе подорожчання житла приблизно на 10-15%. Квартира, яку наразі можна орендувати за 6,5 тис. грн, подорожчає до 7-7,5 тис.