Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Здавати в оренду чи продавати: поради власникам землі

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: земля, оренда

    Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко прогнозує, що вартість землі становитиме не менш як 1 тисяча доларів за гектар, проте закликає українців не поспішати реалізовувати своє право розпоряджатися землею шляхом продажу.

    3441_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)

    Про це він сказав у програмі “Офіційна розмова” на телеканалі «Дом».

    На думку голови Держгеокадастру, власникам землі буде вигідніше здавати її в оренду.

    “Не нижче однієї тисячі доларів коштуватиме гектар української землі, а ринкова вартість зростатиме щороку, і дуже швидко. Тому що земля родюча, конкуренція велика. Аграрний сектор країни – це 50% валютної виручки сьогодні і 20% – ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови того, що капіталізація української землі зростатиме, і громадяни України, які не поспішатимуть продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід – він сьогодні у нас теж зростає, оренда сьогодні щороку – мінімум на 10-15%, земля фактично буде найкраще від усякого депозиту”, – зазначив Лещенко.

    За його словами, ринок землі, який відкриється в Україні в липні 2021 року, буде консервативним – землі державної і комунальної власності не стануть об’єктом купівлі-продажу.

    Фактично буде відкрито ринок земельних паїв – йдеться про 7 мільйонів громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю, пояснив він.

    Крім того, Лещенко повідомив, що в процесі реалізації конституційного права розпорядження землею померли понад мільйон людей, які не змогли ним скористатися.

    “Ми даємо можливість громадянам України легально подарувати, продати земельну ділянку, земельний пай – без обмеження з точки зору розпорядження. Вони вільні у розпорядженні своїм майном. Але при цьому ми даємо чітке обмеження, що оборот землі і концентрація в одних руках може бути не більше 100 га в одні руки. Ми не дозволяємо робити концентрацію латифундистам, ми жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні”, – підкреслив голова Держгеокадастру.

    Разом з тим, за словами голови Держгеокадастру, питання продажу або приватизації державних земель, якими наразі розпоряджаються Академія агарних наук, Міністерство АПК і інші відомства, знаходиться в процесі обговорення. В контексті земельної реформи розглядають два варіанти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми