При оформленні індивідуального опалення в багатоквартирних будинках для споживача є ризики.
Про це в коментарі UBR.ua розповів директор “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась під час форуму, присвяченого вирішенню боргової кризи на ринку газу.
“Був такий період, коли дозвіл на індивідуальне опалення надавався за рішенням суду. І як з’ясувалося, індивідуальне опалення отримали в основному якраз судді, прокурори, вищі податківці – VIP-персони міста”, – розповів Карась.
Однак зараз, згідно з новим законом і 315-ю методикою Мінрегіону, мешканці змушені в будь-якому випадку оплачувати місця загального користування (МЗК) в багатоквартирному будинку.
“І зараз у них питання: тому що я поставив котел, мені потрібно його обслуговувати, а ще потрібно платити за МЗК, тому що поруч живуть люди, які мене гріють додатково. За все потрібно платити”, – попереджає Карась.
У тому випадку, якщо квартира відділяється, вона зобов’язана оплачувати також і за місця загального користування, за весь будинок пропорційно площі своєї квартири.
“Будь ласка, відключайтеся будинком. Коли ви прийшли жити в багатоповерховий будинок, то погодилися на “колгосп”. Це “колгосп”. Не хочете залежати від інших – будь ласка, купуйте або будуйте індивідуальний будинок, там ви незалежні. А коли ви почали жити в “колгоспі”, то не створюйте власне “царство”, погіршуючи життя інших”, – радить Карась.
У нових же умовах встановлення індивідуального опалення в старих будинках невигідно, адже навіть в новобудовах, де за замовчуванням встановлені індивідуальні теплопункти, необхідно платити за обігрів загальних приміщень в будинку, резюмує глава ТКЕ.