П’ять графіків. Спостереження за економічними змінами в Україні в реальному часі на період пандемії COVID-19.
Мобільність українців
Для вимірювання мобільності населення ми використали дані Apple про запити напрямків в Apple Maps. На жаль, через низьку якість даних, Google перестав оновлювати інформацію в Google Mobility Report, тому ми вже не можемо проаналізувати пересування громадян в розрізі за різними пунктами призначення. Apple натомість публікує аналіз запитів на напрямки пересування лише пішки або машиною.
На графіку видно, що на цей момент пересування зросло практично на 50%, якщо порівнювати із зимовими докарантинними часами. Влітку загалом перебування на вулиці зростає у порівнянні з зимою, тому ми бачимо таку картину. Через закриття громадських закладів під час жорсткого карантину, люди на 40% рідше почали запитувати в додатку, як дістатися до тієї чи іншої точки.
Ринок праці
За найсвіжішими даними, Work.ua за останній тиждень опублікували 37 742 нові вакансії, що на 3% менше, ніж в останній тиждень вересня, та 86 943 нових резюме, що на 5% більше, ніж за попередній тиждень. Загалом на ринку праці ми бачимо пожвавлення, показники уже у вересні вийшли на докарантинні рівні.
Ринок оренди житла
На ринку оренди квартир — прискорення зростання ціни. Саме однокімнатні квартири були найбільше вражені карантином, оскільки багато людей виїхали з Києва, коли було неможливо дібратися до роботи громадським транспортом та відбувся перехід на дистанційну роботу. Зараз ціни за оренду однокімнатних квартир в середньому на 9% більші, ніж були до карантину, та уже на 20% вищі, ніж під час карантинних обмежень.
Споживання електроенергії
На ринку використання електроенергії ми також бачимо пожвавлення. Минулого року в цей період було просідання споживання, тому у 2020 році показники вийшли на рівень минулорічних. За останніми даними Укренерго ((споживання у серпні), за приріст загалом відповідає населення, адже частка його споживання найбільша (28%) та використання електрики населенням зросло у серпні на 5,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Імовірно, що у вересні були ті самі чинники.
Приват-24 та POS-термінали
Кількість оплат картками через POS-термінали стабілізувалася після пожвавлення у вересні. Станом на 4 жовтня оплати зупинилися на рівні 12% вище, ніж до карантину. Це на 4% менше унікальних оплат, ніж наприкінці попереднього тижня. Через Приват24 кількість операцій навпаки зросла на 4% за тиждень і зараз уже доросла до значення на 17% більшого, ніж було до впровадження жорстких карантинних обмежень.