В Україні вже давно немає 10 млн гектарів державної землі, підрахували в Геокадастрі.
У державній власності нині перебуває 750 тисяч гектарів землі сільгосппризначення, а зовсім не заявлені в 2019 році 10,4 млн гектарів. Ще 2 млн гектарів землі передається у власність ОТГ, як передбачає новий закон.
Про це повідомив голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру) Роман Лещенко в інтерв'ю "Економічній правді".
"Коли вам казали, що в країні 10 млн гектарів земель державної власності, то це була брехня. Країна фактично розграбована. Залишилося надзвичайно мало – близько 2 млн гектарів ми передаємо в об'єднані територіальні громади, і лишається вільних 0,75 млн гектарів", – сказав Лещенко.
Він пояснив, що із середини 2013 року по 2020 рік з державної у приватну власність через механізм безплатної приватизації було виведено понад 700 тис. гектарів землі. Це можна порівняти з територією невеликої європейської країни.
Зараз Держгеокадастр проводить аудит електронного реєстру, який існує з 2013 року. Аудит завершено на 27%, але вже виявлено тисячі записів-дублів. Зокрема, є групи людей, які отримували земельні ділянки по 2 гектари кілька разів, часто в дуже вигідних місцях.
Нагадаємо, раніше Лещенко повідомляв, що передати землю в комунальну власність планувалося після місцевих виборів. Чиновник вважає, що місцеве самоврядування не таке страшне, як столичні корупціонери. На місцях, переконаний Лещенко, люди зможуть краще проконтролювати своїх депутатів і голів ОТГ, яких часто знають особисто.