Після запуску ринку землі з 1 липня гектар землі в Україні коштуватиме $1,5-2 тис. За наступні п'ять років ціна зросте до $5 тис.
"З відкриттям ринку землі угоди по її викупу стартуватимуть з 1-1,2 тисячі доларів за гектар. Граничні значення встановляться на рівні 2,5-3 тисяч доларів. Середній діапазон - понад 60-70 відсотків угод - триматиметься в рамках 1,5-1,7 тисячі доларів за гектар найближчі два роки", - розповів виконавчий директор і співвласник агропромислового підприємства Agricom Group Петро Мельник.
"Підштовхнути ціни вгору може тільки попит з боку кінцевих споживачів - агрохолдингів, фермерських об'єднань. Однак з цього року купувати сільськогосподарські угіддя зможуть тільки фізособи. Юрособам для викупу орендованих площ доведеться чекати початку 2024 року. Є обмеження і для фізосіб: один покупець не зможе придбати більш як 100 гектарів", - пояснив керівник відділу аналітики Forex club Андрій Шевчишин в інтерв'ю UBR.
У Польщі ціна 1 га коливається в межах $5-7 тис. У Росії не відбулося масового скуповування землі. Переважно орендними залишаються земельні відносини і в Естонії.
"В Естонії відсутня проблема з подрібненням земельних ділянок. Обсяг сільськогосподарських земель незначний. Відкриття ринку землі в цій країні для іноземців призвело до першої хвилі зростання ціни. Там ринок повністю ліберальний, але попри це, іноземці купили тільки 10 відсотків сільськогосподарських земель", - розповіла експертка Українського клубу аграрного бізнесу Елліна Юрченко.
На подорожчання землі можна розраховувати лише в разі лібералізації умов продажу, стабільності законодавства та доступності кредитування для покупки, підсумувала Юрченко.