У 2020 році в Україні від будівельних махінацій та банкрутств забудовників постраждали 200 тис. сімей, свідчать дані Міністерства розвитку громад та територій.
"Щоб не втратити гроші, інвесторам перед купівлею нерухомості необхідно звернутися до фахівців - брокерів, юристів, адвокатів. Крім того, обов'язково вивчіть договір, дозвільну документацію, суб'єктів, з якими плануєте інвестицію", - радить адвокат Дмитро Овсій.
Якщо у договір можна вносити правки, пропонуйте зміни в частині гарантій інвестицій. Йдеться про відповідальність, право на односторонню відмову, забезпечення та гарантії.
"Питання інвестування в нерухомість регулюється законом "Про інвестиційну діяльність". Згідно з ним законом інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, може здійснюватися через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування. Також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта житлового будівництва", - пояснює адвокат.
Радить уважно читати документи, дізнатися про усі проєкти забудовника та відгуки про нього на форумах.
"Особливу увагу треба звертати на максимально деталізовану інформацію про об'єкт будівництва та характеристики квартири, ціну, порядок її визначення, термін оплати і відповідальність сторін, терміни завершення будівництва, відповідальність за порушення, умови дострокового розірвання договору для обох сторін", - підсумував експерт.