Оформити нерухоме майно у лізинг в Україні непросто: державна програма оренди житла з подальшим викупом ще нерозвинена. Окрім того, чимало українців достеменно не знають про таку процедуру купівлі нерухомості і часто плутають її з іпотекою.
Квартира у лізинг: що це таке? Як зазначають експерти порталу flombu.com, лізинг нерухомості – це можливість жити у квартирі на правах орендаря, а у подальшому – викупити це житло.
Лізингодавець передає право власності на житло мешканцю після повної виплати вартості об’єкта нерухомості і сплати лізингової ставки. До цього часу власником житла вважається компанія, яка надає послуги з лізингу. Це – основна відмінність лізингу житла від іпотеки. Адже, оформляючи іпотечний договір, клієнт погоджується виплачувати вартість житла на правах власника.
Житло у лізинг – це не банківський кредит. Порівняно з іпотекою, оформити нерухомість у лізинг можна значно швидше і без тривалого збирання документів для банку.
Практичні переваги купівлі квартири в лізинг. Нерухомість у лізинг – це процедура, яка вирізняється фінансовою вигідністю і високою практичністю.
Найбільшим недоліком лізингу житла у нашій країні вважається його недоступність для всіх охочих, нерозвиненість державної програми у потрібних для населення масштабах. Поки що, наприклад, скористатися держпрограмою лізингу квартири під 5% можуть тільки окремі категорії громадян.
Підписання договору про лізинг нерухомості. Договір про лізинг нерухомого майна має отримати державну реєстрацію і нотаріальне засвідчення. Особливу увагу під час його оформлення варто приділити таким аспектам, як:
тип і стан майна: квартира чи будинок, їх розташування і розміри, вторинний чи первинний житловий фонд, у якому стані житло;
вартість нерухомого майна;
розмір лізингових внесків;
термін користування, за наявності – недоліки об’єкта;
права та обов’язки, відповідальність сторін;
порядок викупу майна, підстави дострокового розірвання договору.