Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Купівлю та продаж землі: основні моменти

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: земля

    Земельний кодекс України визначає, що право власності дає «право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками».

    2800_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb)

    Способи набуття права власності теж різні, але нас цікавить перехід права власності від одного власника до іншого. Таке складне формулювання застосоване тому, що це може бути не лише договір купівлі-продажу. Це також може бути:

    договір дарування;
    міни;
    ренти;
    пожертви;
    довічного утримання тощо.
    Крім договору купівлі-продажу, часто застосовуються договори дарування та міни. До речі, договори міни вже давно й успішно застосовуються для обходу заборони на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

    Суть договору купівлі-продажу випливає з його назви: одна сторона (продавець) продає, друга (покупець) – купує.

    Суть договору дарування (у народі його часто називають «дарственна») теж випливає з назви: дарувальник – дарує, обдарований – приймає дар.

    Договір міни – сторони міняють один товар (в нашому випадку – землю) на інший.

    Об’єднує всі ці договори передачі прав на земельну ділянку одне – усі вони укладаються письмово та мають посвідчуватися нотаріально.

    Перевага договору купівлі-продажу у його абсолютній прозорості й зрозумілості. У ньому чітко вказується ціна предмету торгу, тому радимо вказувати реальну ціну – адже в разі, якщо виникне потреба його розірвати, то йтиметься про повернення коштів, а суд оперуватиме сумою, вказаною у договорі, а не тією, яку передали в конверті.

    Договір дарування застосовують найчастіше, щоб унеможливити потенційні претензії одного з подружжя на власність іншого. Адже подарований об’єкт належить виключно тому, кому його дарують. Також іноді він допомагає уникнути сплати зайвих податків.

    Договір міни, як уже зазначалося, використовують для обходу заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Але це цілком легальна форма набуття права власності, тому може бути застосована й без намірів когось обдурити.

    Наприклад, можна обміняти землю на авто чи квартиру. Чи будь-що інше – Цивільний кодекс не обмежує предмети міни, а також зазначає, що їхня вартість може бути різною. У такому разі сторони можуть компенсувати різницю грошима.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми