Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Житло в іпотеку чи розстрочку: плюси та мінуси

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: іпотека

    Купівля квартири для пересічного українця і досі лишається дорогим задоволенням. Тому потенційні покупці розглядають два можливі варіанти: іпотеку та розстрочку. Експерти з’ясували, який із цих варіантів є більш вигідним.

    9979_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    Іпотечний кредит. Іпотека – це банківська послуга з надання коштів на придбання нерухомості під заставу. За умовами договору, банк сплачує за квартиру забудовнику, а покупець стає власником житла і віддає взяті в банку гроші протягом визначеного строку разом із нарахованими відсотками.

    Придбати квартиру в іпотеку можна двома способами: за договором купівлі-продажу майнових прав, якщо квартира ще будується, або за договором купівлі-продажу, якщо квартира вже готова.

    У першому варіанті йдеться про квартири на первинному ринку, тобто про майно, якого ще немає, воно буде створене в майбутньому. У цій схемі закладені велики ризики: за даними аналітичного дослідження, у 2020 році більше ніж половину новобудов у Києві можна вважати ризиковими. Зважаючи на це, іпотека на квартири на первинному ринку непопулярна: банки не дають щодо неї вигідних пропозицій. Другий варіант – купівля готової, реальної квартири на вторинному ринку, але в цьому разі ціна угоди вже буде вища.

    Перш ніж звертатися до банку за іпотечним кредитом, покупцю потрібно визначитися з принциповими питаннями:

    скільки він готовий виділити коштів на перший внесок;
    яку частину доходу щомісяця зможе віддавати банку і протягом якого періоду;
    які можуть бути ризики в разі неспроможності виплатити кредит.
    Спробуйте “зіграти” в іпотеку: відкладайте умовно кілька місяців «щомісячний платіж», щоб зрозуміти, чи вистачає вам на життя, якщо трапляються непередбачені витрати. А також завчасно підготуйте подушку безпеки в кілька платежів на випадок надзвичайних ситуацій (наприклад, звільнення з роботи чи проблем зі здоров’ям).

    Є дві форми погашення іпотеки – класична та ануїтетна:

    при класичній схемі виплат відсотки нараховються на залишок тіла кредиту, відповідно, на початку терміну погашення розмір щомісячного платежу буде значно вищим, ніж в останні місяці;
    за ануїтетною схемою розмір платежу буде однаковим протягом всього терміну погашення кредиту, але якщо в перші місяці в складі платежу будуть переважати відсотки, то в останні – тіло кредиту.
    Варто звернути увагу на ту частину договорів у пропозиціях українських банків, де прописані додаткові платежі. Крім відсотків банк може змусити позичальника сплатити:

    одноразову комісію від суми кредиту,
    оплату послуг нотаріуса або оцінювача,
    збір до Пенсійного фонду,
    адміністративний збір,
    страхування від нещасного випадку,
    щорічне страхування квартири,
    держреєстрацію тощо.
    У разі порушення умов погашення іпотеки банк може вилучити або продати нерухомість з аукціону. У кращому разі покупець може залишитися без житла, в гіршому – у боргу перед банком і без житла.

    Розстрочка – це спосіб оплати за нерухомість безпосередньо будівельній компанії, яка проводиться частинами. Така угода вигідна покупцю, якщо на момент придбання нерухомості в нього немає повної суми.

    Забудовники, на відміну від банків, не розраховують на те, щоб чекати повернення коштів роками. Розстрочка оплати надається на період будівництва будинку, тому що раніше клієнт придбає квартиру, то довший буде термін розстрочки. За умовами договору покупець сплачує перший внесок, а остаточна сума ділиться на рівні частини та вноситься раз на квартал або раз на місяць.

    Вартість квадратного метра на період розстрочки встановлює забудовник і вона може бути вища, ніж за 100%-ї оплати. Кінцева вартість за квадратного метра залежатиме від суми першого внеску: що більший внесок, то нижча ціна.

    На що звернути увагу? Перш ніж підписувати договір на розстрочку, варто пересвідчитися в надійності забудовника та перевірити наявність дозвільних документів на будівництво. Якщо з цим усе в порядку, далі треба уважно переглянути пункт щодо вартості, адже ціна за квадратний метр може змінюватися впродовж усього часу виплати. Тому варто або зафіксувати початкову ціну, або зрозуміти, як ціна може змінюватися – за всю квартиру чи лише за неоплачені квадратні метри.

    Детальні підрахунки вартості розстрочки зазвичай робить сам забудовник.

    Висновок. Як розстрочка, так і іпотека мають свої переваги та недоліки. Перший інструмент більше підходить тим, хто має у своєму розпорядженні велику суму для першого внеску і готовий виплатити залишок у стислі строки. Іпотеку зазвичай беруть на багато років, оскільки це велика сума, хоча це демократичніший варіант із меншими щомісячними платежами. Однак який варіант кращий – має вирішувати сам покупець, зважаючи на свої фінансові плани і спроможність.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми