Нерухомість та земля, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як придбати у Туреччині квартиру українцям

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість, Туреччина

  Туреччина — одна з туристично й економічно привабливих країн світу, де іноземці можуть не тільки насолоджуватися комфортабельним відпочинком, а й безперешкодно купити житло.

  5375_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb)

  Нерухомість у Туреччині доступна для продажу громадянам інших держав незалежно від їхньої національності чи віросповідання. Єдиний важливий критерій під час купівлі житла у цій світській ісламській країні — платоспроможність іноземного клієнта.

  Про це розповіли експерти порталу flombu.

  Володіючи житлом у Туреччині, вартістю від 400 тис. доларів, можна стати її громадянином.

  Придбати у Туреччині квартиру в кредит українцям наразі не вдасться у зв’язку з війною. Утім, на первинному ринку цієї країни можна оформити безвідсоткове розтермінування оплати за житло до завершення будівництва. Перший внесок — 30-40% від вартості апартаментів.

  Нерухомість в Аланії

  Курорт Аланія — один із наймальовничіших у Туреччині. Це найжвавіший муніципалітет Анталії. Завдяки високоякісній інфраструктурі Аланія є самостійним містом.

  Унікальне географічне розташування (море, гори) та м’які кліматичні умови (300 сонячних днів у році, тепла зима) забезпечують комфортне проживання тут упродовж року. Населення Аланії — близько 300 тис., у розпал туристичного сезону кількість мешканців зростає до 3 мільйонів.

  Які документи потрібні, щоб купити квартиру в Аланії

  Купівлю-продаж нерухомості в Туреччині переважно організовують агентства нерухомості. Для покупки квартири в Аланії з документів потрібен закордонний і паспорт громадянина України. Ідентифікаційний код виготовляють у Туреччині. Документа, який підтверджує походження коштів на купівлю житла, не потрібно.

  Процедура покупки нерухомості у Туреччині відбувається в офісі агенції нерухомості, яка курує угоду, за присутності покупця і продавця. Договір купівлі-продажу помешкання укладається двома мовами.

  Отримати документи на придбане житло іноземець може у Кадастровому управлінні для оформлення права власності.

  Ціни на житлову нерухомість в Аланії

  Особливість формування вартості житлової нерухомості в Аланії полягає у тому, що ціна на квартиру тут залежить не від площі, як, скажімо, прийнято в Україні чи інших європейських країнах, а здебільшого від:

  поверху, на якому розташовані апартаменти;
  краєвиду з вікна;
  локації (море, гори).

  Ціна на нерухомість у Туреччині загалом залежить від особливостей об’єкта і фінансових коливань на ринку нерухомого майна.

  Центральна частина Аланії щільно забудована. Найдорожче житло — в районі пляжу Клеопатри. Тут двокімнатна квартира в новому комплексі першої лінії вартуватиме від 70 000 євро. На «вторинці» таке помешкання коштуватиме від 50 000 євро. Щодальше від моря, то квартири в Аланії дешевші: від 50 000 євро обійдеться квартира з первинного ринку і від 35 000 євро — з вторинного.

  Чимало іноземних покупців надають перевагу бюджетному житлу у районах Махмутлар і Авсаллар. Невеликі квартири на ранній стадії будівництва тут коштують від 40 000 євро, а просторі апартаменти з 2 спальнями обійдуться від 70 000 євро.

  Додаткові платежі при покупці нерухомості в Туреччині

  Під час купівлі житла в Аланії іноземець додатково оплачує низку зборів і послуг:

  податок на покупку житлової нерухомості — 4% від суми угоди;
  комісію за реєстрацію житла у Кадастровому управлінні для оформлення права власності;
  послуги перекладача;
  страхування житла. Під час укладання угоди про купівлю-продаж обов’язкове страхування житлової нерухомості від землетрусів (DASK);
  збір за підключення води та електроенергії. Газу в квартирах і віллах Аланії немає.

  Оформлення абонементів на водо- та електропостачання в Аланії

  Купивши квартиру в Аланії, іноземець повинен своїм коштом під’єднати до помешкання воду й світло.

  За електроенергію тут сплачують згідно із показниками індивідуального лічильника, встановленого на загальній території житлового комплексу. Заборгованість за електрику карається швидким відключенням світла. За спожиту електроенергію можна заплатити на пошті (РТТ), у банках або через Інтернет-банкінг.

  Для оформлення абонементу на електроенергію громадяни інших країн повинні надати такі документи:

  копію права власності на житло (ТАПУ);
  технічний паспорт;
  ксерокопію паспорта;
  копію документа із податковим номером;
  страховий поліс від землетрусу;
  копію документа, де вказано серійний номер лічильника;
  копію документа, де зазначено марку лічильника.

  Щоб отримати право на користування водою у вторинному житлі, від власника з іншої держави знадобляться такі документи:

  копія ТАПУ;
  ксерокопія паспорта;
  копія податкового номеру;
  страховка від землетрусу;
  копія документа, де зафіксовано номер попереднього абонента або давня квитанція на оплату води.

  Отже, купити нерухомість у Туреччині, зокрема в курортній перлині Аланії, доволі просто. Жодних бюрократичних перешкод у цьому процесі для іноземців немає. У країні діє «золоте» правило ринку нерухомості: у кого гроші — тому й товар. Громадянам інших країн не потрібно доводити легальність свого заробітку чи просити у держави дозволу на покупку житла.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми