Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

В Україні почнуть зносити старі багатоповерхівки

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    У Верховній Раді готуються ухвалити законопроєкт про знесення старого житлового фонду. Сюди ж входять старі багатоквартирні будинки.

    7130_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    Про це йдеться в законопроєкті № 6458, який був внесений урядом і ухвалений за основу ще в жовтні 2022 року. Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк повідомила про проведення круглого столу для обговорення документу перед другим читанням.
    За її словами, під час майбутньої реконструкції застарілого житлового фонду в Україні мають бути унеможливлені всі корупційні ризики. Це чи не найголовніша умова, виконання якої запускає можливість почати реконструкцію.

    «Закон про комплексну реконструкцію застарілого житлового фонду був ухвалений ще у 2006 році, але він так і не запрацював. Зокрема на законодавчому рівні не були закріплені механізми, які б надавали можливість реалізовувати всі програми реконструкції. Ми маємо виправити цю ситуацію», — пояснила Шуляк.
    Очільниця профільного комітету зауважила, що на сьогодні у реалізації програм з комплексної реконструкції застарілого житла треба вирішити питання щодо прозорої взаємодії місцевої влади із забудовниками та щодо проведення конкурсів на реконструкцію.
    «При аналізі ухваленого в першому читанні тексту законопроєкту мали зауваження від НАЗК та Інституту законодавчих ідей щодо того, як прописаний конкурс та які його критерії. ІЗІ зазначали, що у законопроєкті відсутня чітка та прозора процедура визначення інвесторів-забудовників», — розповіла очільниця «Слуги Народу».
    Шуляк зазначила, що у процесі підготовки до комплексної реконструкції застарілого житла містобудівну документацію має розробляти місцева влада, а не інвестор.

    «На жаль є практика, коли створені кишенькові проєктні організації розробляли детальний план території, і тільки вони могли бути допущені до роботи з певними інвесторами. Тому ми у комітеті підтримуємо ідею, що саме місцева влада має планувати розвиток міста без втручання інвесторів», — констатувала Шуляк.
    В Україні існує 30 380 багатоквартирних житлових будинків, які відносяться до застарілого житлового фонду.

    Законопроєкт передбачає реконструкцію та інвестування в такі будівлі, оскільки їх експлуатація несе загрозу для життєвого середовища мешканців. Йдеться про такі будівлі:
    збудованих включно до 1919 року — 7646 (58 визнані аварійними);
    збудованих у період 1920-1953 роки — 9693 (45 визнані аварійними);
    збудовані у період 1954-1969 роки — 7 192 (40 визнані аварійними);
    збудовані у період 1970-1989 роки — 5 364 (24 визнані аварійними);
    збудовані у період 1990-2010 роки — 785.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань
    Викрутка – базовий інструмент у домашньому господарстві, ремонтних роботах, будівництві, автомобільній сфері та електромонтажі. Однак набір викруток н...
    Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив
    Торгово-розважальний центр Республіка Парк стрімко розвивається і дає змогу побачити стабільне зростання його комерційних можливостей, поєднане  ...
    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми