Регіональне відділення Фонду держмайна у місті Київ продало на аукціоні єдиний майновий комплекс держпідприємства "Електронмаш". Остаточна ціна склала майже 121 млн гривень (близько 3,3 млн доларів). Переможцем аукціону стало ТОВ "Інком Рент" із остаточною ставкою у 120,81 млн грн.
Крім підсумкової суми переможець торгів має сплатити ПДВ у розмірі 24,2 млн гривень і понад 23 млн гривень боргів підприємства перед працівниками та державним бюджетом. Про це повідомляє пресслужба Фонду державного майна України.
У відомстві зазначили, що у торгах взяло участь 6 підприємців. Фінальна ставка на аукціоні зросла майже вдвічі. Також повідомляється, що переможець має 20 робочих днів для оплати вартості лоту.
Згідно з інформацією в системі "Prozorro.Продажі", найближчі конкуренти переможця торгів – ТОВ "Інком Рент", пропонували за завод "Електронмаш" майже ідентичні суми, які нижчі від підсумкової всього на 1,5 млн гривень. Видання "Бізнес.Цензор" звернуло увагу, що фінальну ціну заводу "Електронмаш" можна порівняти з вартістю елітної квартири в Києві.
За інформацією з державного реєстру, засновниками ТОВ "Інком Рент" є ТОВ "КУА "Аріво Ессет Менеджмент" на користь "Ариво корпоративний" (60%) та ТОВ "Платес-1" (40%). Бенефіціарами вказані Людмила Яковлєва та Олег Магаляс. Останній пов'язаний із колишнім власником групи "Фуршет", депутатом Київради Ігорем Баленком.
Примітно, що 12 листопада 2021 року переможцем аукціону з приватизації держпідприємства "Електронмаш" у Києві стало маловідоме ТОВ "Лортен Груп", яке запропонувало заплатити за актив 970 млн грн, що майже в 15 разів більше за початкову ціну. Проте переможець аукціону із приватизації "Електронмашу" не підписав договір купівлі-продажу об'єкта у встановлений термін.
Після цього Фонд держмайна оголосив про повторний аукціон із приватизації підприємства, переможцем якого наприкінці січня 2022 року із пропозицією 430 млн грн стало ТОВ "Український імідж". Проте й ця компанія не сплатила актив.
Тоді у ЗМІ з'явилася інформація, що через ТОВ "Український імідж" держпідприємство та ділянку купив саме Ігор Баленко, хоча офіційно він цю інформацію заперечував. Баленко належать столичні торгові центри "Променада Центр" та "Променада Парк" загальною орендною площею 59 тис. кв. м та шість готелів у Кам'янці-Подільському, Трускавці, Києві, Запоріжжі, Бакоті Хмельницької області та у Царівці Житомирської області.
У 2008 році Київрада передала в оренду його компанії "Господар" під забудову 19 гектарів Совських ставків. Баленко планував збудувати там вісім житлових будинків загальною площею не більше 120 тис. кв. м. Це викликало протести місцевих жителів, і суд у лютому 2019 року розірвав договір оренди, повернувши ділянку місту.
Нагадаємо, 2021 року перед приватизацією заводу "Електронмаш" стався конфлікт. Профспілка підприємства через суд вимагала отримати 60% держпідприємства.