Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Окупанти масово привласнюють житло українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нерухомість, окупанти

  Окупаційна влада на територіях Донецької і Луганської областей ввела новий "закон", за яким зможе привласнювати житло осіб, що виїхали, якщо вони не отримали російський паспорт або не переоформили документи на житло за російськими законами. Проте після деокупації для України ці "закони" не матимуть жодної юридичної сили, а власникам житла рекомендують утриматись від поїздок на ТОТ (тимчасово окупована територія).

  2465_1556086533_terroe.jpg (40.84 Kb)

  Про це повідомила головна координаторка громадської організації "Донбас SOS" Віолета Артемчук в інтерв'ю Свої. "За цією схемою квартири і будинки людей, які виїхали з окупованих територій Донецької і Луганської областей, можуть забрати" – зазначає Віолета.

  Окупаційна "влада" так званих "народних республік" ухвалила "закон", за яким має намір виявляти безхазяйне житло, аби потім передати його у так звану "муніципальну власність". За цією схемою квартири і будинки людей, які виїхали з окупованих територій Донецької і Луганської областей, можуть забрати.

  "Ця схема може призвести до привласнення майна тих, хто не отримав російський паспорт і не переоформив документи на житло за російськими законами" – повідомляє координаторка. Згідно з "законом", ознаками "безхазяйного" житла є:

  невнесення плати за житло та неоплачена комуналка протягом року до дня виявлення житлового приміщення, що має ознаки безхазяйного майна;
  відсутність інформації про зареєстроване право власності на житлове приміщення у Єдиному державному реєстрі нерухомості РФ;
  відсутність ознак експлуатації житлового приміщення, яке може створювати загрозу його безпеці, а також небезпеку для життя й здоров'я інших осіб.
  "Ті, чиє майно привласнять окупанти, в будь-якому разі залишаться його власниками. Після деокупації про це точно не йтиметься – за жодних обставин Україна не визнаватиме ухвали чи рішення окупаційної влади" – розповіла координаторка.

  За 10 днів з дня виявлення житла, що має ознаки безхазяйного, "уповноважений орган" розмістить інформацію на своєму сайті та у доступних місцях біля входу до приміщення. Щоб власник такого майна не втратив його, протягом 30 днів він має особисто звернутися до цього "органу" і надати необхідні документи, в тому числі паспорт РФ.

  Українські правозахисники вказують на те, що такий тиск на громадян відбувається навмисно задля створення дестибілізації морального стану громадян. Та наголошують на тому, що такі дії не матимуть жодної юридичної сили для України та радять уникати подорожей на окуповані території, щоб забезпечити особисту безпеку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми