Нерухомість та земля, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні планують розробити план модернізації хрущовок

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: модернізації хрущовок

  В Україні в рамках розробки нової житлової політики планують розробити план модернізації хрущовок. Ремонт застарілого житлового фонду може продовжити його експлуатацію на десятиліття.

  0081_1172451_w_800.jpg (55.02 Kb)

  Київський архітектор Олег Гречух розповідає: "московсько-лужковський" досвід в Україні повторювати не варто. У Чехії, Польщі, Німеччині не руйнують п'ятиповерхівки, щоби збудувати на їхньому місці втричі більше квартир, а проводять оновлення старих будинків.

  "На жаль, у нас ще збереглись комуністичні уявлення. Люди отримали безкоштовно квартири і вірили, що їхній під'їзд якийсь ЖЕК ремонтуватиме, і що все за їхньою квартирою – державне. Люди не бажають брати на себе відповідальність, це проблема", – каже Гречух. Весь багатоквартирний будинок, комунікації в ньому, сходові клітини, під'їзди – все це спільна власність.

  У межах підготовки програми Ukraine Facility (передбачає фінансування від ЄС на 50 млрд євро) Україна розроблює нову житлову політику. Законопроєкт обіцяють показати впродовж наступних кількох місяців, проте деякі його аспекти вже публічно озвучили.

  Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк заявила, що насамперед треба шукати фінансування. Прикладом може бути Німеччина, де 40-70% коштів, необхідних на ремонт, отримували завдяки програмам державного кредитування реноваційних проєктів під низький відсоток. Це дозволило в досить стислі терміни реконструювати понад 90 тисяч панельних будинків по всій країні.

  "У Німеччині основний критерій вибору між реконструкцією і знесенням – рівень фізичного зношення будівлі. Якщо він перевищував 60%, будинок зносили, щоби побудувати на цій території новий. Якщо менше 60%, то допускалася реновація за допомогою надбудови додаткових поверхів, розширення площі квартир через перепланування, утеплення фасадів будинків і модернізацію системи теплопостачання, установки енергоефективних склопакетів тощо", – цитує голову комітету пресслужба.

  Поки парламент лише вивчає досвід, а сама відбудова може відбуватись вже після війни. Можливим сценарієм вирішення проблеми застарілого житла можуть бути надбудови додаткових поверхів та мансард, реконструкція будинку без відселення мешканців і енергозбереження за рахунок модернізації інженерного обладнання.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми