Нерухомість та земля, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Довгобуди в Україні хочуть перебудувати в соціальне житло

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: соціальне житло

    Житлові будинки, де будівельні роботи були припинені або просуваються дуже повільно (т.зв. довгобуди), в Україні хочуть перебудувати в соціальне житло. Для цього в країні доведеться переписати Житловий кодекс.

    3994_mycollages-10-scaled.jpg (29.15 Kb)

    Про плани розповіла голова Комітету Верховної Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. "З оновленням Житлового кодексу ми запізнилися років на 15-20, його ще тоді треба було змінювати... Наш Житловий кодекс не виконує свою функцію і жодним чином не вирішує запит людей на вирішення житлового питання", – пояснила Шуляк в інтерв'ю порталу "Мінфін".

    Зокрема, за її словами, в Україні має з'явитися соціальна оренда житла з правом викупу, прописані особливості отримання службового житла, розширитися список кредитних інструментів. Оскільки житла в країні автоматично не стане більше, влада планує використовувати вже існуючі ресурси для розширення житлових можливостей.

    Один із способів відносно швидко знайти майбутнє соціальне житло – зайнятися довгобудами. "Це можуть бути різного роду довгобуди, які перебудуються під соціальне житло. Перед війною ми ініціювали відповідні запити на місця, щоби зібрати базу таких об'єктів", – зазначила Шуляк.

    Вона пояснила, що повномасштабне вторгнення РФ до України зруйнувало ці плани. Але нещодавно профільний комітет парламенту повернувся до роботи над цим питанням.

    "Соціальний фонд має бути великим – на мільйони квадратних метрів. Вже є громади, які вирішують проблеми з житлом, не чекаючи на новий закон. Наприклад, на Кіровоградщині одна з громад перевела старий державний довгобуд у комунальну власність, привела його до ладу й передали квартири військовослужбовцям. Передали не в оренду, а у власність – це було рішення громади. Але новий закон має спростити всі процедури, щоб місцева влада не ходила сімома колами бюрократичного пекла", – навела приклад Шуляк.

    Крім того, за її словами, без будівництва соцжитла з нуля теж не обійтись. Тут, на думку Шуляка, можуть допомогти програми допомоги від міжнародних партнерів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми