Новини Автор: storozhykimg Друкувати

Банкрутство підприємства: особливості процесу

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: банкрутство, підприємство, гроші, бізнес

  Банкрутство - нездатність підприємства повністю задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та / або здійснити оплату обов'язкових платежів. Процедура з оформлення документів про визнання підприємства банкрутом - сам по собі тривалий і трудомісткий процес. Не варто забувати і про використання банкрутства як інструменту вирішення проблем в бізнесі.
  kluchovyj-faktor-efektyvnosti-protsedury-bankrutstva.jpg (60.15 Kb)

  Хто виступає ініціатором банкрутства, і на якій підставі, які питання виникають при оформленні банкрутства підприємства?

  Спочатку обгрунтовується застосування процедури санації підприємства з тим, щоб зберегти важливі робочі місця. Для відкриття справи про банкрутство потрібно обгрунтування неспроможності боржника, наприклад, неплатоспроможність і наявність реальної заборгованості. Банкрутство може ініціювати як власник, так і держава (якщо вартість його активів стає меншою від визначеного законом мінімуму статутного капіталу). Також пусковим механізмом може стати відповідне судове рішення.

  Реорганізовувати або ліквідовувати підприємство? Ліквідація підприємства - припинення юридичної особи. Стаття 104 і стаття 59 ЦКУ - підприємство припиняє існування за допомогою ліквідації або реорганізації. При ліквідації юрособи її права та обов'язки припиняються. При реорганізації підприємства майно, в тому числі права і зобов'язання, переходить іншому суб'єкту господарювання - правонаступнику. Важливо розуміти цей принцип при розгляді питання про банкрутство, як одного із способів припинення діяльності суб'єкта.

  Закриття підприємства може здійснюватися різними способами. Одним з варіантів швидкого позбавлення (протягом тижня) від проблем з підприємством в стадії, коли банкрутство ще не оформлено, є рішення продати ТОВ. А ось банкрутство підприємства може зайняти від декількох місяців до декількох років (в залежності від суми заборгованості за кредитами, тривалості судових процесів і т.д.).

  Для ліквідації або продажу ТОВ потрібна підготовка великої кількості документів - оригінали та копії свідоцтва про реєстрацію та довідки статистики, виписки з банківських рахунків (за весь період існування підприємства) і довідки з Пенсійного фонду, печатки підприємства та особисті документи (паспорт, код) засновників, а також інші. Процедура включає спілкування з багатьма інстанціями, отримання різних висновків. Тому, починаючи процедуру, потрібно бути готовими до складнощів, які часом усунути без професійних знань не можна. Значно знизити рівень витрат і помилок, в тому числі майнові наслідки, допоможе юрист.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми