В умовах динамічного роста ринкової електронної комерції все більше людей задумуються над відкриттям власного інтернет-магазину. Це може бути як доповнення до вже наявного офлайн-магазину, так і варіант в якості першого бізнесу.
Як і в будь-якій іншій справі, тут є як свої позитивні сторони, так і явні недоліки. Артем Гладун, керівник агентства інтернет-реклами AG.Marketing, підготував для нас статтю, в якій розглянув основні плюси та мінуси інтернет-магазину як виду бізнесу.
Очевидні плюси інтернет-магазину
Їх насправді досить багато. Але давайте зупинимося на основних і найбільш вагомих:
Володіючи таким магазином, ви продовжуєте залишатися досить вільним в плані пересування і місця життя. Головне, щоб під рукою був ноутбук або планшет і доступ до мережі інтернет.
Для його відкриття не потрібні значні фінансові вкладення. На утримання такого магазину грошей також буде йти не так багато, як на оренду торгової точки. Заощадите ви і на обслуговуючому персоналі. Адже його зовсім можна не наймати, якщо в цьому немає явної необхідності.
Товар Ви можете доставляти при бажанні самі. Кур’єра завжди можна найняти в майбутньому.
Немає необхідності і в оренді площ під склад. Якщо товар не великогабаритний, то зберігати його можна і у себе вдома. Звичайно, якщо ви плануєте організувати пункт видачі, то подбати про невеликий офіс все ж доведеться.
Що стосується ведення фінансової звітності, то і тут є на чому заощадити гроші. Можна знайти бухгалтера-фрілансера, який буде для вас готувати тільки щорічну звітність в податкові органи. Існують так само і спеціальні інтернет-сервіси.
Почати вести такий бізнес може будь-хто. Узаконити його ви завжди встигнете, як тільки бізнес почне приносити хороший дохід і все буде відтестовано.
Якщо дивитися з технічної точки зору, то сайт інтернет-магазину можна запустити вже через пару-трійку днів після того, як ви прийняли рішення про власну справу.
Величезний вибір напрямків торгівлі. Власне, торгувати можна чим завгодно (звичайно в рамках законодавства), причому ніхто не заважає під окремі групи товарів створювати окремі невеликі нішеві проекти.
Основні мінуси інтернет-магазину
Вони є, як і у будь-якої іншої справи. До основних недоліків ведення бізнесу в сфері електронної комерції, можна віднести наступні речі:
В найпопулярніших нішах, таких як інтернет магазини одягу, техніки, конкуренція дуже висока. Відкриття інтернет-магазину в такій тематиці – дійсно складний процес, що вимагає великих вкладень часу і грошей.
Якщо порівняти з реальним магазином, інтернет-магазин вимагає більше вкладень в рекламу, як власне в пошукове просування, так і в контекстну рекламу і інші вид інтернет-реклами. Як розкрутити інтернет-магазин, ми досить детально розписували в нашому блозі на сайті AG.marketing. Це наступне завдання, яке вам потрібно буде вирішити одразу після запуску.
Будьте готові до того, що спірних ситуацій з покупцями буде багато. Клієнти будуть незадоволені якістю товару, його невідповідністю з картинкою на картці товару, часом доставки, технічним характеристиками і т. д. При купівлі товару в звичайному магазині покупець легко може переконатися, що він купує саме те, що йому підходить. В інтернет-магазині все складніше.
Це найбільш вагомі переваги і недоліки ведення такого бізнесу як інтернет-магазин. Лише добре зваживши всі «за» і «проти», беріться за відкриття власного бізнесу.
І якщо ви вирішите, що вашому власному інтернет-магазину бути, ми однозначно хочемо побажати вам удачі в цій нелегкій, але цікавій справі!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Вчені назвали найвразливішу групу крові
Голосові помічники можуть негативно вплинути на розвиток дитини
Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи
В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео)
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...