Новини Автор: admin Друкувати

Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: фоп

  Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимушена міграція, втрата клієнтської бази або відсутність можливостей функціонувати в зоні бойових дій. Незважаючи на численні спрощення та пільги для ФОПів на період воєнного стану, процес ліквідації бізнесу залишається складним і вимагає дотримання певних юридичних процедур.

  Як закрити ФОП офлайн покрокова інструкція

  Видання Finteco дало розгорнуту інструкцію щодо коректного припинення діяльності ФОП в умовах обмеженого доступу до державних установ.

  Перший і ключовий етап - це ґрунтовний аналіз фінансового стану підприємства. У виданні наполягають на необхідності ретельної перевірки наявності будь-яких фінансових зобов'язань, включаючи заборгованості та несплачені штрафи. Українцям, які збираються закрити ФОП офлайн, особливу увагу слід приділити погашенню єдиного податку за останній місяць діяльності та перевірці коректності поданої звітності за попередні три роки. Важливо усвідомлювати, що закриття ФОП не звільняє від відповідальності за фінансові зобов'язання, які виникли під час ведення бізнесу.

  Наступний крок - виключення з Єдиного державного реєстру. Ця процедура може бути здійснена двома шляхами: традиційним - через особисте звернення до державного реєстратора в Центрі надання адміністративних послуг, або сучасним - за допомогою онлайн-порталу електронних сервісів для ФОПів, які мають цифровий підпис. Після отримання необхідної документації реєстратор зобов'язаний внести дані про закриття бізнесу до ЄДР та проінформувати відповідні державні органи впродовж 24 годин.

  Важливим аспектом процесу закриття є ліквідація всіх бізнес-рахунків у банках. Винятком є лише ті рахунки, що були відкриті для особистих потреб фізичної особи. Якщо деякі рахунки залишаться активними, то податкова зобов'язана надіслати в банки офіційне повідомлення про закриття бізнесу.

  Для підприємців, які мали ліцензію на торгівлю алкогольною або тютюновою продукцією, передбачено автоматичне анулювання такого дозволу після отримання державним реєстратором повідомлення про припинення діяльності ФОП.

  Після офіційного закриття ФОП необхідно подати форму № 20-ОПП до податкової служби. Цей документ інформує про закриття об'єктів оподаткування. Хоча законодавство не встановлює чітких термінів подання цієї форми, фахівці рекомендують зробити це протягом 10 робочих днів після реєстрації припинення діяльності.

  Закриття ФОП та касовий апарат - важливі нюанси 

  Для підприємців, які використовували касові апарати або їх програмні версії, передбачено автоматичне скасування їх реєстрації після внесення відповідного запису до ЄДР. Щодо електронного підпису, то він автоматично деактивується після завершення строку дії сертифіката. Проте навіть після цього ФОП матиме можливість користуватися підписом для подання різних видів звітності.

  Фінальним етапом є подання ліквідаційного звіту. Для ФОПів-"спрощенців" –  важливо не забути подати останню декларацію. Строк – 40 календарних днів після завершення звітного кварталу, в якому відбулося закриття бізнесу.

  Фахівці підкреслюють, що чітке дотримання всіх цих етапів допоможе уникнути потенційних проблем з контролюючими органами в майбутньому. Це особливо актуально для тих підприємців, які перебувають тривалий час за кордоном і в майбутньому планують повернутися в Україну.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми