Реформа освіти включає в себе підняття зарплати до рівня ВВП на душу населення, яке за планом Порошенка "2020" становитиме 1,5 тисяч у.о.
Про це свідчить представлена концепція розвитку освіти на найближчі 10 років.
Концепція передбачає реформування системи середньої освіти, зокрема з 2017 році повертається 12-річна освіта у школі, а в учителів буде зарплата півтори тисячі доларів. Відповідний документ на разі проходить громадське обговорення.
12-річна освіта ділитиметься на три школи. Початкова – шість років, по три роки базова і старша школи. Вона буде профільною і в окремому приміщенні. Для сільських шкіл висунули окремі вимоги - старша школа може бути одна на декілька сіл. "Початкова школа повинна існувати незалежно від кількості учнів. Базова – коли більше 100 учнів. Для старшої потрібні близько 500 учнів", - заявив проректор Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти Сергій Клепко, який є одним із авторів концепції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент вирішив більше не ліцензіювати ВУЗи
Згідно з концепцією, вчителі писатимуть тести. Від їхніх результатів залежатиме, чи продовжить педагог учителювати і яка буде в нього зарплата, грошей передбачено чимало.
"До 2020 року досягти пропорції, за якою середня зарплата вчителя буде не нижче ВВП на душу населення. Якщо пов'язати із стратегією Порошенка - це 18,5 тисяч гривень на рік", - наголосив Клепко.
Проте існує багато скептиків стосовно реалізації цих планів, починаючи від доцільності 12-річної школа, закінчуючи "фантазованою" зарплатою.