Українські видавництва вирішили трохи підзаробити на шкільних підручниках: державне замовлення вони поки не поспішають відправляти у школи, а "підкидають" партії підручників на ринок і в книжкові магазини.
Через те, що у школах підручників немає, батьки змушені збирати гроші і купувати нові підручники самостійно. Мова йде про підручники для сьомих та четвертих класів, які з цього року навчаються за новою програмою.
Таким простим способом вирішили нажитися на київських школярів: батьки вже б'ють на сполох через те, що дітям не дали жодної книги, зате вся необхідна література є у вільному продажу. За українськими законами, нові партії підручників за держзамовленням повинні спочатку вступити в шкільні бібліотеки, а потім вже на ринок, але в Києві спостерігається прямо протилежна ситуація. Керівництво видавництв в результаті отримає відмінну прибуток – і від МОН, і від звичайних громадян. Подібна проблема спостерігається не лише в столиці. Скарги надходять з різних регіонів України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міносвіти хоче, щоб українці вчилися на 1 рік довше
В областях ситуація ще гірше. Сьомим класах потрібно по 16 підручників на кожного учня, а вони коштують не менше 60 гривень за штуку. У батьків учнів з сільської місцевості таких грошей немає, і діти змушені навчатися по роздруківках сайту МОН або користуватися планшетами, а їх можуть дозволити собі не всі сім'ї. У багатьох школах вчителі заздалегідь попереджали батьків – потрібно відкласти невелику суму на випадок того, якщо підручників не вистачить, а в результаті виявилося, що їх немає взагалі. Правда, директори шкіл запевняють: ніхто не змушував батьків витрачати гроші, і вони могли просто почекати якийсь час нових підручників, але вони самі не захотіли цього робити. У МОН заявили, що розберуться з ситуацією і покарають винних.