Найбільше українських студентів їде навчатися до Польщі та Німеччини.
Такі дані оприлюднив Центр міжнародних програм.
У Польщі зараз навчається 23 329 українців. У Німеччині – 9 124 українських студентів.
За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, в Україні налагоджена продуктивна співпраця між українськими вузами та навчальними закладами Польщі та Німеччини.
“У нас є білатеральні програми, спільні обміни в рамках Еразмус+. По кількості обмінів Німеччина на другому місці після Польщі, крім того у нас багато спільних проектів – Німеччина, Україна, Польща. Ми зараз готові до активної співпраці в рамках програми “Горизонт 2020”, адже МОН зацікавлене у досвіді країн, що мають позитивну динаміку участі у програмах “Горизонту”, – каже Лілія Гриневич під час зустрічі з надзвичайним та повноважним послом Німеччини в Україні Ернстом Райхелем.
“Еразмус+” – це нова програма Європейських союзницьких країн у сфері освіти, підготовки кадрів, молоді та спорту, розрахована на 2014-2020 роки. Суть програми – в отриманні якісної освіти, у подальшому працевлаштуванні фахівців в будь-якій точці світу та модернізації освітнього процесу .
“Горизонт 2020” також є програмою від ЄС, присвяченою науці: дослідженням та інноваціям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Лілія Гриневич додала, що Німеччина та МОН активно взаємодіють у впровадженні дуального навчання у сфері професійно-технічної освіти. Тобто 30% навчання студента ПТНЗ теоретичне і проходить в аудиторії, а 70% – практичне і проходить на виробництві. Окрім цього, в українських школах за обсягом вивчення німецька мова посідає 2-е місце після англійської.
Раніше МОН повідомило, що з 2017 року планує новий рейтинговий підхід до виплат стипендій. Їх отримуватимуть не ті студенти, хто має хороший середній бал за сесію, а ті, хто посів найвищі місця в рейтингу, який складе кожен вуз.