Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Скільки коштує платне навчання у київських вузах

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: освіта

    Завтра, 26 липня, закінчується прийом заяв до вузів від абітурієнтів. Подали майже 800 тис. електронних заяв.

    9014_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Цього року за кошти держави навчатимуться 52% випускників шкіл - 191 тис. осіб. Торік 54% осіб вступили на бюджет - 212 тис. школярів. Оскільки місць державного замовлення усім не вистачить, майже половина абітурієнтів піде навчатися на контракт. Цього року в середньому вартість виросла на 2-4 тис. грн.

    "Для студентів, які вже навчаються в університеті, контракт не змінився. Для першого курсу вартість встановили з урахуванням рівня інфляції та видів видатків на навчання. Контракт у порівнянні з минулим роком виріс на 11 відсотків. Є формула розрахунку витрат, де ураховують оплату праці, послуги ЖКГ, утримання матеріально-технічної бази. Іншого варіанту немає. Ми повинні компенсувати витрати на підготовку студента", - розказує проректор із науково-педагогічної роботи КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров.

    Найдорожче навчатися у столичних університетах. Найпопулярніша спеціальність серед цьогорічних абітурієнтів - право. Рік навчання у київських вузах у середньому коштує 30 тис. грн. Найдорожче - у КНУ ім. Шевченка - 52,5 тис. грн. Стільки ж коштують міжнародні відносини. Журналістика і філологія - 45,3 тис., менеджмент і комп'ютерні - 33 тис. Навчання на природничих спеціальностях - 29,8 тис. грн

    Трохи дешевші ці спеціальності у Києво-Могилянській академії. За право і міжнародні відносини просять 46 тис. грн. Іноземна філологія коштує 37 тис. грн, українська мова і література - 28 тис. Менеджмент обійдеться 32 тис. грн. Природничі науки - від 19,5 тис. до 22 тис. грн.

    Вартість навчання у КПІ ім. Сікорського на інженерних факультетах стартує від 17,2 тис. грн. Комп'ютерна інженерія - 27,9 тис., кібербезпека - 21,3 тис., авіаційна та ракетно-космічна техніка - 19,6 тис. Найдешевше навчання обійдеться на фізико-математичному факультеті - 13,7 тис. грн.

    Цього року популярністю серед абітурієнтів користується "середня освіта". На цю спеціальність виділили найбільше бюджетних місць - майже 7,5 тис.

    Вартість навчання встановлюють із врахуванням рівня інфляції

    Отримати освіту вчителя у НПУ ім. Драгоманова у середньому коштує 17 тис. грн. Ціна навчання на фізико-математичному, природничо-географічному факультеті та факультеті інформатики - 12,9 тис.-15,3 тис. грн. Українська філологія - 16,8 тис. грн, іноземна - від 21,9 тис. до 26,1 тис. грн. Фізкультура і психологія - 18 тис. грн.

    У КУ ім. Грінченка дошкільна і початкова освіта коштує 15,3 тис. грн. Українська філологія - 15,9 тис. грн. Іноземні мови - 21.6 тис.

    У Лінгвістичному університеті переклад із германських і східних мов коштує 32,4 тис. грн, зі слов'янських - 26,6 тис. Середня освіта філолога обійдеться у 26,6 тис. грн.

    Диплом спеціаліста з харчових технологій у Національному університеті харчових технологій коштуватиме 17,3 тис. грн. Готельно-ресторанна справа і туризм обійдуться у 19,9 тис. грн. Підприємництво і торгівля - 18,3 тис. грн. Біотехнології - 18 тис. грн.

    У Національній академії внутрішніх справ навчання за спеціальностями "право" коштує 22 тис. грн, "правоохоронна діяльність" - 17 тис. грн.

    Фармація, медична психологія та педіатрія в Національному медичному університеті ім. Богомольця коштує 25,9 тис. грн. Диплом стоматолога обійдеться у 35 тис.

    Стати актором театру і кіно або диктором в університеті Карпенка-Карого коштує 35,4 тис. грн. Режисер театру і кіно - 35 тис. грн, балету - 18,3 тис., цирку - 17,3 тис.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми