Освіта та наука Автор: RomanK Друкувати

Що чекає на освіту в 2020: нові зарплати та реформи

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: освіта

    Міністерство освіти продовжить реформувати школу, а також планує серйозно взятися за вищі навчальні заклади.

    8983_942adec827d96b55a2e24b0a9d98c9753360372f.jpg (43.08 Kb)

    Що буде з українською освітою нового 2020 року, пише сайт “Сегодня”.

    На освіту – 131,5 млрд грн

    2019-го сума була меншою – 115,2 млрд.Із них 1,4 млрд піде на Нову українську школу. На програму “Здібна школа” – 3,5 млрд грн. Її спрямовано на ремонти й закупівлю обладнання для опорних шкіл. 2020 року університети отримають значно більше грошей на наукові дослідження й розробки – 400 млн грн.

    Реформа університетів

    Готуються змінити систему фінансування вузів. 2020 року університети отримають лише 80% від фінансування, яке вони отримали 2019-го. Решту 20% будуть нараховувати за критеріями якості. Це можуть бути наявність університету в міжнародних рейтингах, цитування або кількість наукових робіт. Якщо університет отримує замовлення на дослідження від бізнесу або міжнародних організацій – це теж може стати свого роду знаком, що вузу довіряють і йому будуть іти гроші.

    Ще одним критерієм буде зайнятість випускників. Міністерство хоче створити автоматизовану систему, яка буде відстежувати працевлаштування молодих фахівців. Планується і такий показник, як масштаб університету: за його допомогою стимулюватимуть ВНЗ укрупнюватися.

    Також Міносвіти укладатиме з ректорами університетів контракти. У них будуть прописувати показники, яких повинен буде досягти керівник, і відповідні терміни. Їх невиконання стане підставою для звільнення ректора.

    Також з 2020 року університети більше не будуть видавати дипломи державного зразка. Парламент ухвалив закон, який виключає поняття “диплом державного зразка” і пропонує установам вищої освіти видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власною вченою радою.

    У коледжах почнуть підготовку молодших бакалаврів

    Це прописано в законі “Про професійну передвищу освіту”. Передбачено можливість вступу не за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а за результатами складання необхідних іспитів у самому закладі. Також зміниться фінансування – держава покриватиме здобуття повної загальної середньої освіти за тими спеціальностями, в яких є особлива необхідність.

    Електронні квитки і студентські

    2020 року в Україні повинні запустити електронні студентські та учнівські квитки в тестовому режимі. Квиток студента стане повноцінним аналогом звичайного студентського – він підтверджуватиме статус студента і право на пільги, передбачені законодавством.

    Педагогам підвищать зарплати

    Учителям підвищать зарплати на 9%. Підвищення зарплат на 20% отримають педагоги, які пройшли сертифікацію 2019 року. Молоді вчителі зі стажем до 10 років отримають виплату в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року – майже 21 тис. грн. В цілому передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тис. педагогів.

    Разом із тим, учителям можуть скасувати надбавки за вислугу років, перевірку зошитів і класне керівництво, а робочий день зробити 8-годинним. Про це йдеться у проекті закону №0901, ухваленому в першому читанні. Автори проекту вважають, що такі надбавки заважають розвиватися вчителям. Також у проекті пропонується збільшити зарплату вчителя до чотирьох прожиткових мінімумів до 2023 року, а в перспективі – до трьох мінімальних зарплат.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми