Освіта та наука, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи згодні українці на територіальні поступки: соцопитування

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: КМІС, соцопитування

    Соціологи дізнались думку громадян стосовно готовності до територіальних поступок після непростої зими.

    2843_1151-1_large.jpg (50.8 Kb)

    Абсолютна більшість опитаних громадян України незмінно виступають проти будь-яких територіальних поступок у війні з Росією.

    Зокрема, у лютому 87% респондентів відповіли, що жодні територіальні поступки не є припустимими. Лише 9% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. Ще 5% не змогли відповісти. Про це свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 14-22 лютого 2023 року.

    Як зазначили соціологи, під час попереднього опитування, проведеного у грудні 2022 року, 85% вважали поступки неприпустимими. У цьому зв'язку дослідники пояснили, що різниця з поточним показником перебуває у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. Також у грудні стільки ж, скільки й зараз (8%) виступали за переговори і готові були відмовитися від певних територій.

    Соціологи уточнили, що у всіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок. Зокрема, серед жителів Сходу 82% проти поступок (готові на поступки - лише 13%), а серед жителів Півдня - 86% проти поступок (готові - лише 9%).

    Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що загальна готовність до "важких компромісів" є важливим індикатором стійкості та готовності далі продовжувати боротьбу.

    "Як можна бачити, українці і під кінець непростої зими зберігають згуртованість та бажання опиратися далі жорстокому агресорові. Наразі будь-який план, де українцям буде "продаватися" "мир в обмін території", приречений на провал і несприйняття суспільством", - наголосив Грушецький.

    Як проводилося опитування КМІС

    Опитування проведене методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

    Опитано 2002 респондента, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими громадянами, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

    До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми